Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Érdemes felnőttként belevágni...

Érdemes felnőttként belevágni a fogszabályozásba, ha nincsenek nagyon rossz fogaim, de mégis szeretnék fogszabit?

Figyelt kérdés

Nem azt mondom, hogy felesleges, mert néhány fogam kicsit kuszán áll, és gyerekként is ajánlották a fogszabályozást, valahogy mégis elmaradt. Most 22 évesen nagyon szeretnék fogszabályzót, de érdemes-e szerintetek belevágni, és több százezer forintot költeni rá, ha nem is igazán a fogaim esztétikus kinézete miatt szeretném, hanem egyszerűen csak az "élmény" miatt, a szép fogak pedig csak egy plusz lenne nekem? Mindig is szerettem volna fogszabályzós lenni, ha csak 1-1,5 évre is, mert szerintem a fogaim állapota miatt nem lesz szükség több időre.

Úgy érzem, most még belefér, most még nem néznék ki hülyén, (persze később sem ciki, csak én lehet már nem vállalnám be akkor) mert nem nézek ki 22 évesnek.


2018. dec. 16. 13:21
 1/2 anonim ***** válasza:
Érdemes, hogyne lenne érdemes, főleg ha harapási rendellenesség is van.
2018. dec. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az a baj a fogszabályozással, hogy te jelen esetben ezt játékként fogod fel, vmi fenszi trendi dolgot látsz benne, holott szó nincs ilyesmiről. Hordanál olyan fűzôt, amit a gerincferdüléses gyerekeknek kell viselniük? A fogszabályozó készülék mindenekelőtt harapási és/vagy állcsontozati rendellenességek terápiája, az esztétika sokszor a legutolsó utáni szempont. Arról nem is beszélve, hogy egy nagyon komplex biomérnöki munkáról beszélünk, nem te döntöd el, hogy mire van szükséged, vagy hogy mennyi ideig. Egyébként nem hiszem, hogy akkor is úgy vágyódnál foxira, ha tudnád, hogy milyen kellemetlenségekkel, fájdalommal jár, hogy korrekt helyen fel sem rakják, ha bármi kifogás van a szájhigiénéd ellen, vagy leveszik, ha az utasítás ellenére nem jól tisztítod. Kulcsfontosságú kérdés ugyanis, hogy betartod e azokat a szabályokat, amelyek a tisztítással kapcsolatosak (minden érkezés után speciális fogkefével, a brackettek közti rész tisztítása pedig sok időt igényel). Szóval én azt javaslom, hogy pusztán trendisékből ne, csak ha szükséged van rá. Ehhez menj el konzultációra és ott fel tudod vezetni te is, mire gondoltál.
2018. dec. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!