Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fog ínygyulladás? Fáj a...

Hinimini kérdése:

Fog ínygyulladás? Fáj a lyukas fogam Jobb oldalt fáj róla az összes! Fogduzzanat?

Figyelt kérdés

Fáj jobb oldalt az egyik lyukas fogam és kisugárzik az összes jobb oldalt..

Tudom holnap reggel 7:30-kor fogászat de addig tipp vagy valami?

Gyökérkezélessel szerintem meg lehetne oldani..

Pont most karacsony elott faj. :(

Legyszi irjatok valami tippet !

Ja és ahol lyukas a fogam ott van egy “húsgombóc” ha lehet így nevezni.. lehet attól fáj?


2018. dec. 20. 19:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Sajnos most olvastam a kérdésed, talán másnak, vagy legközelebb lehet hasznos a válasz.


- Mindenképp dokihoz kell persze menni vele, de addig érdemes a gyulladást lehúzatni. Gyulladt fog kezelése azzal a veszéllyel jár, hogy a fertőző gócot felsértve az továbbterjed más, még ép fogakra.


Első körben alkoholos gyakori szájöblögetést javaslok. Ha van patika a közelben, akkor PHLOGOSOL vagy Glycosep oldattal kell öblögetni. Ez a kettő elég hatékony, napok alatt segít. Alkalmazása rajta a betegtájékoztatón.


Ha nem vagy rá allergiás, antibiotikummal is lehet próbálkozni. Széles spektrumú, szájüregi fertőzésre jellemző bacikat írtó szerre van szükség, mint pl. Augmentin. Sajnos nincs garancia, hogy a konkrét fertőzésre hatni fog, de erősen sanszos. Mondjuk a legtöbb doki úgyis csak simán kiírja és se kenet, se tenyésztés laborban, majd célzott terápia - kísérleteznek Ők is és általában be szokott jönni...


Ha a gyulladás elmúlik javaslom, húzasd ki a gócképző fogadat. Ha a doki ki tudja kezelni, meg lehet próbálni, de ha a góc a kezelés ellenére benn marad, a probléma vissza fog térni. :(


Remélem, azóta jobban lettél.

2018. dec. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szia Köszönöm már azóta semmi bajom gyökérkezelték a fogam és azóta mint akiről levágták! 🤗
2018. dec. 28. 16:42
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Örülök, hogy minden OK. Legközelebb azért érdemes lehúzatni a gyuszit, mielőtt engeded, hogy hozzányúljanak a fogadhoz. Lassabban gyógyulsz ugyan, de biztonságosabb az utólagos szövődmények miatt. Nálam évtizedekre elcseszték, hogy a gyulladt fogat kihúzták. Akkor persze elmúlt a gyulladás, de egy évre rá a mellette lévő fog durrant be. Semmi gond, akkor kihúzzuk azt is, meg jövőre a következőt is... Na utána mondtam a dokinak, hogy ugyan gondolkodjunk már és ez a gondolkodás nekem majd 10 éves kanosszajárásba került és nem a dokik oldották meg a dolgot. "Majd visszajön..." - mondták anno 17 éves koromban, mikor két injekció után se zsibbadt el a harmadiknak begyulladt fog és otthagytam a lokális hentesemet. No, azóta is megyek hozzájuk vissza.

Cserébe tűvel mindig felszurkálgattam mikor eleinte negyed évente, később félévente, végül évente begyulladgatott és kigyűlt, miközben sokszor öblögettem a korábban írt oldatokkal, vagy éppen ecetes vízzel, sósborszesszel, miegymással. - Nem kívánom senkinek ezt. - A góctól 27 évesen, végre teljesen megszabadultam. Mikor újabb 10 év után a korábban beteg fog hosszában szétesett, meglazult, akkor is apródonként egy csipesszel magamnak szedegettem ki a lötyögő darabokat, mint valami tejfogat, csak persze fél éven belül, részletekben. Ellenben más fogra nem terjedt tovább a kórság. Nem mondom, hogy ez volt a helyes megoldás, csak nálam nagyon elrúgták a dokik a pöttyöst és már nem bízok senkiben.

Emiatt írtam az óvatosságot. Szerencsére az esetek többségében az okkal együtt góc felszívódik és nincs ilyen visszamaradó gond.

2018. dec. 29. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!