Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogtömés elől milyen?

Fogtömés elől milyen?

Figyelt kérdés
Voltam orvosnál, és az egyik szemfogamon lett egy picike lyuk. Be akarta tömni, de nemet mondtam. Mennyire látszik egy tömés, meddig tart maga a fogtömés minősége?
2018. dec. 29. 21:58
 1/4 anonim ***** válasza:
A lyuk feltűnőbb egy idő után... a tömés nem látszik.
2018. dec. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A tömés nem látszik, a minősége és a tartóssága meg csak attól függ, mennyire vigyázol rá. A frontfogak szuvasodása nagyon rosszat jelent, ugyanis ezek a fogak a legellenállóbbak a szuvasodással szemben (nagyon könnyen tisztíthatók és nagy a természetes öntisztulásuk is). Ha mégis el kezdődik rajtuk a folyamat, az csak és kizárólag a rossz szájhigiéniának köszönhető. Töméssel ugyan helyre lehet hozni a kárt, de ha nincs változás a fogmosási szokásokban, akkor garantált hogy nem lesz tartós az eredmény és újra fog szuvasodni a tömés szélén (vagy akár másik helyen) a fog.
2018. dec. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Érdemes betömetni. Nem fog látszani! Nekem van 30 éves fehér tömésem is elől.
2018. dec. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Már bocsánat, de félsz hogy a FEHÉRES tömőanyag csúnya lesz, ezért inkább legyen ott a FEKETE szuvasodás (ami ráadásul kisebb tuti nem lesz, de továbbterjedni meg szeret, és ha elég mélyre terjed akkor meg fáj mint állat)?????
2018. dec. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!