Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyulladt fogínyre ki mit...

Gyulladt fogínyre ki mit ajànl? Fáj a fogkő leszedés?

Figyelt kérdés
Jovohetre van idopontom a fogorvoshoz. Alul vegig be van gyulladva az inyem nimcs rossz fogam viszont fogkoves. Sose szedtek meg le felek is tole. Hallottam h amedsig be vam gyulladva addig nem . Szedheti le? Erzestelenitve csinaljak?

2019. jan. 4. 13:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Corsodyl jó a gyulladásra. Tájékoztató szerint használod, pár nap alatt sokat segít.


Fogkő leszedés nem fáj, max nagyon kicsit kellemetlen, mint amikor a fogad nézegeti az eszközökkel. Nem érzéstelenítenek.

2019. jan. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ha kérek érzéstelenítőt adnak? Nqgyon fêlek tőle. Tuti emiatt van most begyulladva az ínyem. Ugy hogy ha nem. Mulik a gyulladas vmit csinal nem kezdi el ugy?
2019. jan. 4. 13:19
 3/4 anonim ***** válasza:

Szakmai szabályok szerint alapvetően csak gyulladás-mentes állapot esetén van fogászati és sebészeti beavatkozás, mert a gyulladást okozó mikroorganizmusok a vérbe kerülve nehezen kezelhető vérmérgezéses állapotokat idézhetnek elő. Szinte bármilyen szájvíz megfelelő lehet, de fültisztító pálcika segítségével végzett ecsetelés, tamponálás is kell, önmagában a szájöblítés nem feltétlenül elegendő. Keményebb sertéjű kis ecset vagy puhább fogkefe is szóba jöhet.

Nem véletlenül igyekeznek elkerülni az érzéstelenítést, ugyanis a fogkő alatt bármi lehet a foggal, amit a fogkő leszedés során fel lehet ismerni és szinte azonnal orvosolni, míg érzéstelenítés mellett esetleg csak otthon, az érzéstelenítő hatásának elmúltával jelentkezik a fájdalom és akkor bonyolódik az ügy. Egyébként messze nem olyan fájdalmas a fogkő leszedés, mint azt gondolja az ember. A leszedő eszköz nagy frekvenciájú rezgést végez folyamatos vízöblítés mellett. Néha óhatatlanul sérül a fogíny, de sokszor csupán a levált fogkő sérti fel az ínyt. A youtube-on lehet látni néhány videót a folyamatról és eredményéről.

2019. jan. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Legjobb rá tapasztalatom szerint a Gengigel gél, ezzel naponta ötször kell bekenni a fájó ínyt, pár nap alatt leviszi a guylladást és utána mehetsz fogkövet leszedetni. Magán fogorvos nekem felajánlotta az érzéstelenítést, de én nem kértem, anélkül sem fájt, kivéve ahol fognyaki kopás van.
2019. jan. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!