Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nem múlik el az antibiotikumtól?

Nem múlik el az antibiotikumtól?

Figyelt kérdés

Tegnapelőtt lett egy kis pukli a fogam mellé,tályog. Fáj is,a nyirokcsomóm is az állkapcsom alatt megduzzadt,fáj.

Elmentem a fogorvoshoz rögtön(csak sztk-ba rudtam menni)

Nem csináltak vele semmit mert először a gyulladást kell levinni.

Kaptam antibiotikumot(zinnat)tegnap este vettem be az első,ma reggel a 2.at,de még mindig nem szűnt.



2019. jan. 10. 11:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
2 szem gyógyszer fél nap alatt nem tesz helyre. Légy türelemmel, pár nap alatt jobb lesz.
2019. jan. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Igen,gondoltam ,10 szem van benne,5 napig kell szedni napi 2-t.

Csak nagyon türelmetlen vagyok.

2019. jan. 10. 13:12
 3/12 anonim ***** válasza:
Minekután a probléma sem fél nap alatt alakult ki, így a terápiája sem lehet ennyi. Türelem.
2019. jan. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Azért csak menj el egy maszek fogorvoshoz holnap. Nem látom indokát, hogy a tályogot mért ne lehetne egy metszéssel felnyitni és a gennyet kiüríteni.
2019. jan. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ma kifakadt a tályosg és a nyakam is jobb.
2019. jan. 10. 20:12
 6/12 anonim ***** válasza:
Az jó! Valami fertőtlenítő szájöblögetőt szerezz be, pl Corsodylt és egy pár napig használd. Az antibiotikumot szedd végig. Így úgy néz ki, meg is úszod a fogorvosi kezelést.
2019. jan. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Svédcseppel öblögetek.

Fogorvosomhoz mindenképp megyek jövő héten.

2019. jan. 10. 20:19
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2019. jan. 10. 20:20
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem ússza meg a fogorvosi kezelést, vhogy csak odajutott a gyulladás, ami most a gennyürüléstől és az antibiotikumtól javul ugyan, de az oka továbbra is ott lesz. Persze nem a te problémád lesz, ha a kérdezőnek néhány hónap múlva újra tályogja lesz, vagy még rosszabb...
2019. jan. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Dehogy lesz ettől új tályogja, kiürül, a baktériumok pedig elpusztulnak. Azért kell az antibiotikum és a helyi fertőtlenítés.
2019. jan. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!