Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen gyakran jártok fogászat...

Milyen gyakran jártok fogászati ellenőrzésekre? Feltétlenül szükséges félévente járni akkor is ha valakinek nincsenek gondjai komolyabb gondjai a fogaival?

Figyelt kérdés

2019. jan. 14. 12:52
 1/8 anonim válasza:
Amikor sulis voltam, évente vittek. Azt mondták, hogy utána is járjak, de már nincs annyira időm. Akkor megyek, ha gond van, de azért 2 évente elnézek.
2019. jan. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én félévente járok. Volt, hogy talált a fogorvos kisebb lyukat a fogamon, amit lehet én csak akkor vettem volna észre, ha már nagyobb a baj. Ilyenkor a gyerekeimet (2 és 5 évesek) is viszem. Hozzászoktak hogy nem rossz dolog fogorvoshoz járni. 33N
2019. jan. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is rendszeresen járok fogorvoshoz fogszabályozás miatt, de egyébként is járnék, mert rájöttem, nem rossz dolog oda járni, mint mondta az előző válaszoló is.
2019. jan. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

El lehet menni fél évente, de ha az előző röntgen nem mutatott semmit, akkor nem fél év múlva lesz szükséged gyökérkezelésre. És persze olyan orvoshoz kell járni, akinek szokása a röntgen bekérése legalább évente ilyenkor, mert vannak dokik, akik a több éves röntgen kép alapján dolgoznak, hogy hát itt nem látszik semmi. Ja, az 3 éve volt papi.


Szerintem ha valaki rendesen és rendszeresen ápolja a fogait, szájüregét, akkor nincs szükség fél évente elmenni, elég évente.


De szerintem az emberek jelentős része még évente sem megy el, csak akkor, amikor panasz van. Ez sem egy jó verzió.


Én szeretek azért évente elmenni biztos ami biztos alapon. Ha panasz van, akkor meg azonnal időpontot kérek, nem ülök rajta hetekig, hogy hátha jobb lesz. Jó, nyilván várok pár napot, de alapvetően nem szeretek kivárni addig, amíg ügyeletre kell vele menni. Volt ilyen is, hajnali 1-kor gyökérkezelés. Jó kis tanulólecke volt, hogy nem várunk a fogfájással, hanem fogjuk magunkat, és elmegyünk dokihoz.

2019. jan. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
4-es hozzászóló én is így érzem, elég évente elmenni,mivel nincsenek gondok a fogaimmal 1,5éve helyrehozattam ami problematikus volt.Azóta nem voltam,de hamarosan készülök menni kontrollra.Rendszeresen ápolom őket, nézegetem is.
2019. jan. 14. 15:12
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a “nincs rá időm” dolgot akkor kezdik el újraértékelni az emberek, amikor elkezd fájni a foguk, soron kívül odaállítanak a rendelésre (ilyenkor hirtelen azért van rá idő), majd a fogorvos kijelenti, hogy vagy kihúzza, vagy gyökérkezelés, ami azt jelenti, hogy még két alkalommal biztosan vissza kell jönni egyetlen fog miatt. Plusz ilyenkor szokott kiderülni, hogy van még bőven tennivaló (ahol egy fog fáj, ott több rossz is van, csak - még - nem ad tünetet). Az hazudik, aki azt mondja, hogy félévente, évente nem tud rászánni 1-1,5 órát az egészsége miatt. Akinek a saját állapota ennyire nem fontos, az remélem az orvostól sem várja el, hogy neki fontos legyen és mindent megtegyen a fog megmentéséért. Egy fog prognózisának meghatározásához nem csak a fog diagnózia kell, hanem a beteg hozzáállása is. Ezt jobb, ha tudjátok. Nem mindenki áll neki pudvás szájban gyökérkezelni olyan embernek, akinek ilyesmire nincs ideje. Ez főleg azért nem hihető, mert a legtöbb fogászati rendelőnek van délelőtt és délutános rendelése, ha valaki 12 órát dolgozik (és ismerve a magyar munkamorált erről nyilván nincs szó), akkor is van még olyan időpont, ami jó lehet. Egy ellenőrzés pedig egy magánrendelőben sem kerül annyiba, hogy ne lehessen félévente kigazdálkodni, pláne ha valaki 12 órát melózik.
2019. jan. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
fél évente
2019. jan. 15. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
eddig 20 évente, most így 40 felett lehet, hogy 2-5 évente fogok
2019. ápr. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!