Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A bölcsességfogam nagyon...

A bölcsességfogam nagyon lyukas és büdös, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Alig nőtt ki...
2019. jan. 19. 21:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez sajnos gyakori. Azonnal fogorvos.
2019. jan. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
38%

Ne egyél cukrot, elég gyorsan abba fogja hagyni, de persze a legjobb megoldás a fogorvos.

Nekem mondjuk kb. 3-4 éve lyukas, amikor egy fogkőleszedésnél a fogorvos azt mondta, hogy keresztet vethetek rá, pár hónapon belül be fogok pisilni a fájdalomtól és rohanok kiműttetni. Mondtam neki, hogy bro, nem eszem cukrot már egy jó ideje, nem lesz semmi, nem is lett. Logikusan elcseszünk valamit, ha csak úgy kilyukadozik a fogunk.

2019. jan. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ki kell húzni, menj orvoshoz. Alapbol lyukas foggal kötelező orvoshoz menni. Latszik, hogy igenytelen vagy.
2019. jan. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2-es: szép gondolatmenet, csak a fog nem a cukortól szuvasodik. A cukor nyilván gyorsítja a folyamatot, de ezzel csak elodáztad az elkerülhetetlent. Szíved joga kivárni, amíg hirtelen bedurran (kérdező, ez rád is vonatkozik!) és aztán dörömbölhetsz a fogorvos ajtaján. Arra viszont ne számíts hogy kedvesek lesznek veled, ha az évek óta problémás foggal egyszer csak megjelensz hogy nem bírod tovább a fájdalmat - főleg úgy hogy az időpontokat 2-3 hónapra adják és te az akut problémáddal mindenki elé bepofátlankodsz. Plusz a gyulladásban lévő fogat nem lehet elérzésteleníteni, egyszerűen mert a gyulladt, gennyes szövetben nem hat a zsibbasztás. Magyarul ha fájós foggal mész a fogorvoshoz, számíts rá hogy pokolian fog fájni.
2019. jan. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Próbáltam egy ideig, hogy nem eszek cukrot, nem is lyukadt, de gyakorlatilag nem lehet kivitelezni, plusz anyámmal sem, hogy nem eszek itthon...


Szerintem is a cukortól lyukad ki főleg...


Hát nekem volt, hogy ki kellett húzni, párat, mert anyám szerint tejfog volt, hátég sem az...


El fogok vele menni, de most beteg vagyok, plusz vizsgáim vannak...

2019. jan. 20. 14:58
 6/8 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy egyáltalán? Ha 16+ akkor elegge gyerekes vagy! Egyedul haziorvoshoz se mersz menni? Beszari alak vagy?
2019. jan. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
10 körül, sajnos hamar tönkrement.
2019. jan. 20. 17:31
 8/8 A kérdező kommentje:
Most már elmegyek egyedül, nyilván ha bölcsességfogam van, 18 is elmúltam.
2019. jan. 20. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!