Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » SOS, mi lesz így a fogammal?...

SOS, mi lesz így a fogammal? Ugye emiatt nem húzzák ki?

Figyelt kérdés
Alászuvasodott 1 tömésem, mert cement tömést rakott be egy idióta sztk-s szakbarbár...nagyon félek hogy emiatt ki kell huzni :(((( doki ki tudja ezt cserélni, vagy húzni kell? priváthoz megyek
2019. jan. 22. 21:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, azt simán kicseréli :)
2019. jan. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Azért biztosan nem szuvasodott alá, mert cement tömést kaptál, amiből eleve van többféle. Mielőtt te leszakbarbároznál valakit, legalább nézz utána, mert most csak hülyét csináltál magadból.

Fogat pedig akkor húznak, ha indikált, pl már nem menthető. Ha pedig ez a fog itt tart, akkor egy dolog bizonyos, az hogy te egy igénytelen mocsok kis doncs vagy, akinek az nem tűnik fel, hogy rohad a szája (értelemszerűen ez elképesztő bűzzel is jár). Egyébként sok tömés alászuvasodik, de az inkább azzal van összefüggésben, amiiért eleve tömni kellett a fogat. Pl a mindenki által kedvelt esztétikus kompozit tömések sokkal nagyobb százalékban szuvasodnak alá, mint az amalgám. Egy alászuvasodott tömést pedig a legtöbb esetben egy egyszerű töméscserével, esetleg gyökérkezeléssel meg lehet oldani. A tömés nem garancia arra, hogy annak mentén soha többet nem lesz szuvasodás. Ez olyan, mintha kiszakadna a nadrágod és anyukád megstoppolná. Attól még ugyanott, vagy annak mentén újra kiszakadhat, és nem azért, mert anyukád egy hanyagul dolgozó szakbarbár :)

2019. jan. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Utolsó, gondolom, te vagy sztk-s doki vagy, vagypedig egy oda jár kis csóri:)

Képzeld el, egész életemben eddig 2 fogam lyukadt ki, pedig nálam sokkla fiatalabbaknak is tele van tömésekkel a szája. Ennek nagyon mellé nyúltál, nálam többet kevés ember törődik a fogsorával.A héten vettem a szuvasodást, azonnal jelentkeztem is dokihoz és képzeld nem bűzlik a szám, nem magadból kéne kiindulni.:) Mellesleg 1 másik doki mondta, hogy a cementet tejfgaknál alkalmazzák...:) egyébként voltam ma reggel, megcsinálták, szép lett. Köszi, hogy aggódsz!:)

A másik fogam kompozittal volt tömve, úgy 5 éve. Semmi baja azóta.

2019. jan. 23. 10:51
 4/8 A kérdező kommentje:
-jav: vettem észre
2019. jan. 23. 10:52
 5/8 A kérdező kommentje:
Na és azért hittem, húgy húzni kell, mert kb nullát se csinálnak a fogaimmal, annyira rendben vannak, nincs tapasztalatom veled ellentétben, akinek valószínüleg kukacos a pofája :)
2019. jan. 23. 10:54
 6/8 A kérdező kommentje:
És a szintén IGÉNYES párom fogát azért húzták ki, mert életében 1x tömtek neki fogat, de rá 2 hónapra begyulladt, gyök. kezelni akarták, de az se sikerült. Az összes többi épolt és szép, akár csak nekem.:) Sajna kevés a jó fogorvos, remélem a mai kezelésem sikerrel járt.
2019. jan. 23. 10:56
 7/8 anonim ***** válasza:

Én fogászati asszisztens vagyok, és megerősíthetem, hogy azért nem szuvasodik alá egy fog mert cement tömést (más néven üvegionomert) raktak bel sőt!


Mivel igaz, hogy főként tejfogaknál alkalmazzák, de van hogy felnőtteknél is (fognyaki tömésekhez és front fogak töméséhez leginkább), mivel a szerkezetéből fluorid szabadul fel és ez egyébként valamilyen mértékben még gátolja is a szuvasodást (nyilván teljesen nem lehetséges).


Elhiszem, hogy vigyázol a fogadira ennek ellenére mikro bacik be tudnak jutni a legapróbb réseken is, és hopp ott egy szekunder szuvasodás. Ha esetleg fogselymet nem használsz azt mindenképp ajánlom, így még töbet teszel a fogaidért :)


És vigyázz mert minél többször van tömve a fog annál közelebb kerül a tömés a fogbélhez ami a fog elhalását okozhatja de még akkor sem fogják kihúzni, a gyökérkezelés mindig előrébb van! Szóval nyugi és ne aggódj az sztk-s doki nem volt szakbarbár! (Van egy pár, de a cement tömés miatt még ne ítéljük el :) )

2019. jan. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az amalgám is akkor jó, ha olyan csinálja, akit érdekel a páciens... 4-5 éves amalgám töméseim kell most kicserélni, plusz tömni amalgám melletti fogakat, mert nem lett a legjobban elkészítve. De ami számomra felháborítóbb, hogy a magánorvos mindig azt mondta ezekre az amalgámmal tömött fogakra a féléves ellenőrzésekkor, hogy "nincs azokkal sem semmi baj". De azok után, hogy a baleset miatt letört és gyökerkezelt frontfogam gyökértömése konkrétan olyan trehány volt, hogy 1 perc alatt kiszedték oár hónapja, már nem tudom bízzak-e bárkiben... Bár ez volt a szerencse, mert így megtudták menteni.

Pedig nagyon vigyázok a fogaimra mióta bekerültek az amalgám tömések (előtte gyerekkoromban nem vigyáztam a legjobbanbezek szerint).

2019. márc. 20. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!