Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mitől ilyen rosszak a fogaim?

Mitől ilyen rosszak a fogaim?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok és szinte egy jó fogam sincsen.

Rendszeresen fogorvoshoz járok mert folyton ki lyukadnak,

még a tömés is 2-3 hét múlva már kezd lyukadni://

Több fogorvosnál is voltam úgyhogy nem a tömés rossz.

Nem tudom mit csináljak és azt sem tudom mitől lehet ez...

Fogorvos csak annyit mond hogy ne sok édességet egyek, de nagyon ritkán eszek édeséget és kerülöm a cukros dolgokat is. Valaki tudna nekem ebben segíteni, hogy mit lehetne kezdeni a fogaimmal vagy van valami jó fogkrém/fogápoló ami segíthetne?



2019. jan. 23. 13:51
 1/3 Antalbaba ***** válasza:

Ilyen irányba:


"Szerkezetbeli rendellenességek


Az egyik leggyakoribb szerkezeti rendellenesség az amelogenesis imperfecta, ami egy genetikai hátterű fogbetegség. Ennek során a fogzománc elszíneződik, majd lehámlik a fogakról, amely így elveszíti minden védettségét a külső ártalmaktól. Hasonló ehhez a dentinogenesis imperfecta, csak itt a rendellenesség a fog zománc alatti rétegét érinti. Tej-, illetve maradó fogakat egyaránt érinti a zománc-hypoplasia: ez a rendellenesség során a fogzománc ásványianyag-tartalma jelentősen kevesebb a megszokottnál. Emiatt a fog rendkívül érzékennyé válik a külső behatásokkal szemben, könnyebben szuvasodik és törik."

vizsgáltak már? Lehet, hogy nem is igazán tehetsz róla, csak ezt "osztották":-(

2019. jan. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 40 éves vagyok már, de gyerekkorom óta kínlódok a fogaimmal. 10 évesen széttörtek a hátsó fogaim. A felső front fogaim js romlani kezdtek, pedig mostam rendesen, jártam fogdokihoz és nem édességeztem. A családban mindenkinek szépek a fogai, nagyszülőkével sem voltak ilyen gondok. Igazából nem tudják a mai napig, hogy mi az oka. Rendszeresen járok fogdokihoz is, mert a tömések mellett is lyukadnak egy idő után. Szégyellem magam, én mindent megtettem a fogaimért, de csak romlanak. Jelenleg egy hátsó foghúzásra várok, hogy utána meg tudjam csináltatni a kombinált fogsort alulra, hogy tudjak rágni...

Mondták már, hogy vmi egyéb szervi ok is állhat a háttérben, de ez sem biztos. Nekem mindenem rendben van.


Viszont, amit mostanában olvastam, elgondolkodtatott. Én lisztérzékeny vagyok, cöliákiás közel 15 éve. Nemrég olvastam a rejtett tünetek közt szerepel, hogy a fogak fokozott romlása, rossz szerkezete is egyfajta tünet lehet. Belegondoltam, lehet hogy gyerekkorom óta LÉ vagyok, csak a jellegzetesebb tüneteim később kezdődtek.


Én átérzem a problémádat, sajnálom! Igazából én emiatt lettem önbizalomhiányos... Ha van kérdésed, vagy esetleg Nálad kiderül, hogy mi a probléma forrása, szívesen beszélgetnék veled.

Lány vagy fiú vagy?


40/L

2019. jan. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Kicsi koromban szép fogaim voltak, de amióta csont fogaim vannak azóta nagyon rosszak, pár évvel ezelőtt azt mondták nekem hogy nincsen fogzománcom, olyan fogkrémet ajánlottak ami segít helyrehozni a fogaimat. Mai napig használom őket de semmi, még mindig ugyan olyan rosszak:(

Nem tudom mihez kezdjek, nagyon rossz hogy úgy kell egyek hogy közben attól félek hogy eltörik a fogam vagy valami:(

Amúgy lány vagyok.

2019. jan. 25. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!