Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szemfog gyökérkezelése milyen?

Szemfog gyökérkezelése milyen?

Figyelt kérdés
Holnap reggel kell mennem fogdokihoz, és a szemfogamat fogja gyökérkezelni. Hallottam róla, hogy a gyökérkezelés általában fájdalommentes, de nem tudom, hogy ez szemfog esetében is így van-e. Aki már átesett ilyen beavatkozáson az tudna egy kicsit mesélni róla, vagy esetleg ellátni pár jó tanáccsal? 17 éves vagyok. Köszönöm szépen előre is.
2019. jan. 28. 00:32
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocsánat, elrontottam, nem szemfog hanem metszőfog.
2019. jan. 28. 00:34
 2/4 anonim ***** válasza:
Semmi extra, ha nincs gyulladásban nem fáj
2019. jan. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, általában nem fáj, ha nincs begyulladva. A fogorvosom is azt mondta anno, szépen meggyógyítjuk, aztán kihúzzuk. Aztán én is a lában, jó messzire.
2019. jan. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem fogják kihúzni, ha nincs komplikáció!


Egyébként szépen meg tudják csinálni. A kezelés nem fáj, utána meg egy darabon érzékeny lehet. Az is elmúlik.


A későbbiekre nézve: valószínűleg sargulni, szürkülni fog. Ez a gyokerkezelt fog velejárója. Ez valakit zavar, valakit nem. Ha zavar, lehet rá koronát kérni, és az fehér marad.


Én nem kérnék rá koronát, csak ha már nagyon kell. A koronákat ugyanis bizonyos időnként cserélni kell, és minden egyes koronalevétel során kopik a fog, a végén nem lesz mire ragasztani a koronát, és húzni kell a fogat.


De! Ez egy első, metsző. Ami azt jelenti, hogy elég nagy igénybevételnek van kitéve, tehát könnyen törhet. A törés ellen viszont a korona a megoldás! Szóval vagy óvatosan eszel (nem metszed az almát a fogaddal pl), vagy korona. Megjegyzem, uncsim 20 éve él első metsző gyokerkezelt foggal, nem koronás, és nem történt még semmi a fogaval. Csak óvatosabban harap vele. Viszont elég erősen elszürkült már neki.

2019. jan. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!