Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan tudom biztonságosan...

Hogyan tudom biztonságosan tárolni a kihúzott bölcsességfogamat? (Szándékosan írom, hogy bölcsességfog, tehát nem tejfogról van szó! )

Figyelt kérdés
A mai nap kihúzták az egyik bölcsességfogamat, ami már egy ideje elég rossz állapotban volt. A rendelőben megkérdeztem, hogy haza-e vihetem, erre értetlenkedve néztek rám. A válasz az volt, hogy felőlük vigyem, de maximum két nap után dobjam ki, mivel elkezd büdösödni. Zárójelben megjegyezte, hogy akár már a kihúzás napján is büdös lehet, tehát nem ajánlott tárolni. Végül haza hoztam a fogam, előtte még jártam a gyógyszertárban, ahol szintén rákérdeztem a biztonságos tárolásra. Mondanom sem kell, hogy ott is értetlenkedve néztek rám. Végül azt javasolták, hogy tegyem bele pár hétre tiszta szeszbe, utána már talán nem fog elkezdeni rohadni. Mikor hazaértem, kerestem egy üres üvegcsét, amiben előtte nyugtatószer volt. Ezt kiöblítettem, és belehelyeztem a fogamat, majd öntöttem rá a szeszből. Itt még az lenne a kérdésem, hogy az esetlegesen üvegcsében maradt nyugtatószer maradványok nem léphetnek-e valamilyenféle kémiai reakcióra a szesszel? Talán elég komolytalannak tűnik a dolog, de én szeretném, ha komoly válaszokat kapnék. Illetve még azt esetleg tudja valaki, hogy a rendelőben maradt fogaknak végül mi a sorsuk?

2019. jan. 30. 00:27
 1/7 anonim válasza:
38%
MINEK?
2019. jan. 30. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Jobb lett volna ha bent hagyják a bölcsességfogadat, akkor nem írtál volna ilyen marhaságot. Bölcsebb maradtál volna. Szerintem egy fogászati múzeumban tárolják és vándorkiállítás rá viszik ezeket a fogakat .
2019. febr. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Meglátszik, hogy a fogaddal együtt a bölcsességed is távozott. Nem fog tovább rohadni. Húzás után egy napig tárold domestosos vízben, fertőtlenít, tisztít, és minden szag elmegy.
2019. febr. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Érdekes, nekem mind a 4-et kiműtötték, és minden alkalommal kérdezte az orvos, hogy szeretném-e hazavinni, szóval nem tudom mi ez az értetlenkedés. Egyébként kifőzni szokták a fogakat, ha forrásban lévő vízben van, akkor az fertőtleníti, nem hiszem, hogy büdös lesz.
2019. febr. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy elég bugyuta volt a kérdés, de tényleg érdekelt. Illetve azt is tudom, hogy ezzel támadási felületet adtam a trollok számára. Egyébként a fogamat végül 4 napig tároltam az alkoholban, majd úgy döntöttem, hogy megszabadulok tőle. Búcsúzásképpen még a kezemre löttyen az a bizonyos alkohol a kiöntéskor, hogy még ezen is stresszeljek. Azt hiszem ez már hipochondria...
2019. febr. 3. 00:16
 6/7 anonim ***** válasza:
A kezedre löttyent alkoholtól nem lesz semmi bajod :D ma megiszod, akkor megvakulhatsz, pedig alapvetően az alkoholnak a gyomorban a helye :D
2019. febr. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
*ha
2019. febr. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!