Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha magyon fèlek a fogorvostól...

Ha magyon fèlek a fogorvostól de nuszáj elmennem?

Figyelt kérdés

Szóval gyerekkoromban egy nagyon rossz fogorvosom volt,aki mindemt érzéstelenítő nélkül csinált.

Ez akkora traum volt , hogy mai napig ,21 évesen gondot okoz eljutnom.

Évek óta nem voltam...most azonban egy hátsó dogam nagyon durván elromlott,fekete,már csak kis darabok vannak a helyén,sokat fáj .

Rá sikerült vennem magam,hogy elmenjek és megszabaduljak tőle,illetve egy általános kontrollra is.

Esetleg nem tudjátok,van olyan fogászat,ami direkt az ilyen “pánikoló” betegeknek van? Ahol empatikusak, kedvesek és nem érdekli őket hogy évek alatt milyen körülmények kezdtek el uralkodni a számban...?

Az ár nem számít, bármennyit képes vagyok rááldozni ennyi év után...

21N



2019. febr. 3. 17:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Senki sem megy örömmel fogorvoshoz.Olyanhoz kell menni,aki profin érti a szakmáját .Az még az injekciót is úgy adja ,szinte érezni sem lehet .

Többször voltam már úgy ,1 órát is ültem a székben ,nagyon szorítottam a karfát ,avagy még az alsóm is izzadt lett.

Volt mikor 3 is húzott egymás után .

Amit tudok javasolni,húzás után bevenni fájdalom

csillapitót.

2019. febr. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom, merre élsz, de Kaposváron, az Apponyi Magánklinikán van fogorvosi rendelője dr. Elekes Eszternek. Nagyon nyugodt, kedves, mosolygós fiatal hölgy. Mindig ad elég érzéstelenítőt és kérdezget, hogy fáj-e valahol, miközben dolgozik. A 25 éves barátom retteg mindenféle orvostól és brutális tűfóbiája van (kiabál, sír és menekül, ha tűvel közelítenek), de ez a kis nő simán beadott neki két adag injekciót és kihúzta a tiédhez hasonló állapotban lévő fogát. 5000 Ft-ért szokott húzni, ha nagyon bele van törve és fel kell tárni, akkor kicsit drágább.
2019. febr. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A legtöbb fogorvos ilyen. Amikor pedig felhívja a figyelmedet arra, hogy eddig mit csináltál rosszul, akkor azon nem megsértődni kell, hanem meghálálni, hogy rászánja az idejét, energiáját arra, hogy mentse a szádban a még menthetőt (ami inkább a te felelősséged, elvégre a fogorvos is hozott anyagból dolgozik). Minél tovább vársz a fogorvossal, annál hosszadalmasabb és fájdalmasabb terápia vár rád. Ezt jobb, ha tudod. Azért most már senki nem dolgozik érzéstelenítő nélkül (kivéve, ha a kezelés amúgy fájdalommentes), hogy szimpi e, azt meg ki kell próbálni. El lehet menni egy ellenőrzésre anélkül, hogy bárki bármit csinálna, és el tudod dönteni, akarsz e őhozzá járni vagy sem.
2019. febr. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Dehogy nincs.

Én hasonlóan vagyok, eddig nem féltem a fogorvostól.

De legutóbb, akinél voltam, simán nekiállt tömni úgy, hogy nem adott érzéstelenítőt, nem kis lyuk volt, hanem a fog belseje... Lefogtak, mert már sikítottam a fájdaloAddig olyan szívesen mentem, mondom mi a szar, ezen is spórolni akar....


Azóta rettegek.

Pedig a szüleim el is hanyagolták gyerekként, plusz problémás fejlődési rendellenességeim vannak...


2 éve nem merek menni, pedig bölcsességfog miatt muszáj lenne...

2019. ápr. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!