Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért van annyi fogászati...

Miért van annyi fogászati szempontból igénytelen ember?

Figyelt kérdés
Általános jelenség a fesztelen ember, akinek rohad a fogsora. Akinek merő egy adta majdhogynem citromsárga fogkő bevonat van minden fogán hogy tud mosolyogni úgy mintha hófehér és tökéletes fogazata lenne?
2019. febr. 4. 12:29
 1/10 A kérdező kommentje:
Ez a sárga fogsoru egy példa a sok közül van aki kb 23 éves és töredezett rohado fogsora van. Hogy talál így valaki barátnőt? Mondjuk aki ennyire nem figyel magára annak sok szempontból lehet problémája. Nem csak fogorvos hanem pszichologus is kellene neki.
2019. febr. 4. 12:36
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Egy normális fogorvos drága, sok embernek nincs rá pénze, a körzetiek meg sokszor---
2019. febr. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem állítom hogy nem drága a fogorvos vagy hogy utána járás jó fogorvost találni, de ha valaki rendesen figyel magára akkor se lesz olyan a foga mint az említetteknek, aki nek jár fél évente fogorvoshoz, és még hozzá egy közhelyes kérdés :mennyi költsége van egy egy embernek évente pl cigire, ha cigizik? Arra van pénze de évi egyszer fogorvoshoz menni nem. Mert aki olyan az lehet már 20 éve nem látott fogorvost.
2019. febr. 4. 13:03
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
Tudom mire gondolsz, de magyarorszagon eleg szar minden... Pl egeszsegugy
2019. febr. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
43%
Nem tudom mi ez a körzeti fogorvos ellenesség... Okés hogy pl. nem a legdrágább anyagokkal meg műszerekkel dolgozik, de fogkövet le tud szedni, meg a szuvasodát helyére egy átlagos tömsét meg tud csinálni...
2019. febr. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Szerintem is vannak jó fogorvosok, persze az emberek hallomásból meg negatív tapasztalat alapján (ha jó egy fogorvos akkor se sokan szeretik) kerüli őket, de ha nem figyelnek rendesen jóval idő előtt kihullanak a fogaik és addig se esztétikus hanem esztétikátlan.
2019. febr. 4. 17:26
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az amalgánt betiltották,mert még akár 25 évet is kibirtak .

Nagyon jó minőségüt az SzTK ban nem használnak ,a Tb nem támogatja .Ami van annak meg örüljél ha 1 évet is ki bir .

Maszekban 1 fogsor,kb 2 hét .Sztk ban 1 év is lehet .

Mire elkészül a fogsor ,lehet új mintát venni,mert nem fog passzolni .Aztán 2 hetente járhatsz vissza ,itt tör,meg ott tör,végül még le is esik .

Alsó ,felső fogsor könnyedén kerül fél millióba .Ez még nem is a plafon .

2019. febr. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha a korzetihez mesz akkor nehany dolog ingyenes de pl koronaert fizetni kell ami legalabb 20.000 forint.

Sok embernek nincs ennyi penze.

Szamold ki hogy ha kell pl 6 fogadra korona mert annyira tonkrementek akkor az mennyi penzbe kerul.

Nekem nagyon roszak a fogaim. Barmit csinalok, mindig van rossz fogam. Ahogy tudom kerbantartom oket es rengeteg penzem megy el evente fogorvosra.

Ha nem lenne penzem akkor hiaba is szeretnem megcsinaltatni, nem birnam.


Itt ahol elek kulfoldon nagyon draga a fogorvos es semmi kezeles nincs ingyen. Ha van biztositasod akkor a tisztitas ingyen van es ennyi, tobbi beavatkozast reszben fizeti, a tobbit zsebbol kell kicsengetni.

Sok embert latok hogy hianyzik nehany foga mert 1 fogkorona annyiba kerul mint amennyit sokan egesz honap alatt keresnek meg.

2019. febr. 7. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Én soha életemben nem dohányoztam, nem iszom kávét és cukros, "káros" dolgokat sem szoktam fogyasztani (max. elvétve), illetve mindig rendesen ápoltam őket, ennek ellenére már 10-13 éves korom könyékén is állandóan fogorvoshoz jártam. Most 20 éves vagyok és tulajdonképpen alig van olyan fogam, amelyhez még nem kellett hozzányúlni, ellenben csomó tömött, gyökérkezelt fogam van és pótlásom is van. Most is megyek majd, mert megint fáj az egyik. Ez van. Én is magánrendelésre járok, ami nagyon drága, rengeteg pénzem ment már el a fogaimra. A körzetiben konkrétan lesz*ták, hogy mi van velem, érzéstelenítőt sosem kaptam semmilyen kezeléshez, mindig mindent csak szétfúrtak és betömték, hátha jó lesz... az, hogy gyulladt volt vagy esetleg más probléma volt vele az nem érdekelt senkit. Ráadásul rengeteget kellett várni, mire sorrakerültem. Csomó tömésem tönkrement, kiesett és sokat a magándoki ki is cserélt, mondván, hogy nem ér semmit és teljesen rossz.


Szóval szerintem egyrészt az emberek félnek a korábbi tapasztalataik alapján, mert már az ovis vagy iskolai fogászati ellenőrzéseken is megtapasztalják, hogy milyen "rendes" és "kedves" a fogorvos bácsi... Nem azt mondom, hogy nincsen jó, ügyes és lelkiismeretes körzeti fogorvos, de azért nem túl gyakori és nagy szerencse kell hozzá, hogy pont ilyet fogjon ki az ember. A magán pedig eszméletlenül drága, amit sajnos nem mindenki tud kifizetni.

2019. febr. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Valaki lehet egész életében nem megy annyit fogorvoshoz, mint te 20 éves korodig, se körzetihez se másmilyenhez. Benned van valahogy belső motiváció hogy rendben legyen sokakat meg nem érdekel az esztétika annyira se hogy legalább ne citromsárga vagy fémszürke stb színű legyen a fogsora.
2019. febr. 19. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!