Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szerintetek nagyon gáz ha már...

Szerintetek nagyon gáz ha már így 16 évesen rosszak a fogaim?

Figyelt kérdés
Ott kezdődött, hogy 12 éves koromig egyáltalán nem mostam fogat, tényleg egyáltalán. Ezért most pár éve nekifogtam mosni, hát nem rendszeresen, csak este. Nah és most ott tartok, hogy van 4 hiányzó, 6 gyökérkezelt és 22 lyukas, amiből 2 bé van tömve. Konkrétan már nincs 1 jó fogam sem :D ez elég gáz nem? Nem rég voltam fogorvosnál betömte azt a kettőt oszt azt mondta mennék vissza vagy nagyobb gondok is lehetnek belőle, mint pl.gyökérkezelni kell mindet:) hát mondom én többet vissza nem megyek soha, mert ugyan nem fájt a fogtömés de a fúrás elég kellemetlen volt!! Meglehetne valahogy oldani a fogaim hogy egészségesek légyének anélkül hogy visszamenjek? Házipraktikával mert én komolyan nem megyek többet !soha! Ha nem lehet megoldani akkor marad így, az a jó, hogy egyik sem fáj még picit sem. Most 16 éves vagyok.

2019. febr. 7. 18:18
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Helytelen szavakért bocsi😂
2019. febr. 7. 18:21
 2/16 Metionin ***** válasza:
100%
Hát elég gáz de még tehetsz érte hogy jobb legyen. Keress egy normális orvost és csináltasd meg őket most amíg még nem vagy 18 és ingyen van. Magától nem fog megjavulni a fogad. Ja és mosd rendesen, naponta 2x minimum. Ha nem foglalkozol vele, a 30. évedre nem lesz 1 db fogad sem.
2019. febr. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Hát én leírtam, hogy fogorvoshoz nem megyek , aztán írjatok amit akartok nekem olyan mindegy, én házipraktikával akarom megoldani, nem fogorvoshoz menni🤔 házipraktikát írjál légyszíves mivel lehetne tömést készíteni itthon🤔 gondolkodtam a kenyérbélen... nem lenne jó tömésnek?
2019. febr. 7. 18:30
 4/16 anonim ***** válasza:
87%
Sajnos a hülyeségre nincs házi praktika
2019. febr. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Metionin ***** válasza:
Nem, mert elbomlik. Otthon nem tudsz tömést csinálni, mellesleg ha tudnál is, hogy fúrnád ki hozzá a fogad?
2019. febr. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Hát már megvan az óriási lyuk, csak betömni kéne
2019. febr. 7. 18:56
 7/16 A kérdező kommentje:
Most itt próbálom betömni kenyérbéllel de ahogy harapok rá vagy iszok folyton kijön:// akkor hagyom úgy ahogy van s kész ha senki nem akar segíteni.
2019. febr. 7. 19:02
 8/16 anonim ***** válasza:
Nem arról van szó, hogy nem akarunk, de nem lehet otthoni praktikával megoldani! Azért kell fúrni, mert rakhatsz abbq bármit, tovább fog szuvasodni! Ha nem, hát nem. Majd rájössz. Én 25 évesen már 300at ráköltöttem a fogaimra, hiába figyeltem oda, fogorvoshoz nem jártam.
2019. febr. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Légyének 😂😂😂😂😂😂 ez jó 🔟😂

Amugy csakis az az egy mégoldás van,hogy keresel egy nóórmális fogorvost.Csak az tudja megoldani a szitut.Nem ingyér hívják őt fogorvosnak.Orvosolni,"meggyógyítja"'a beteg elhanyagolt fogakat..Mondjak egy példát? Ne! Jó akkor mondom: tavaj nyáron az egyik fogam (jobb felső) elkezfett fájni,mivel amugy is már lyukas volt,így a ráharapással csak rosszabodott a helyzet.2 napig piszkosult fájt,fájdalomcsillapító? "Zsák számra" vettem be..Hatása? Semmi....Mivel hétvége volt nemtudtam elmenni a dokihoz csak hétfő.Na de hétfő reggelre meg akkora lett a pofám egyik fele mint aki tömöné a száját az étellel...Na szóval elmentem a dokihoz,megnézte és antibiotikumot írt ki,mivel kiderült hogy a nyukas fog végett az íny gyulladt be..Szerdán visszamentem (addigra lelappadt a dagadás) és a nyukas fogat (törmelék-töve) kivette,DE úgy hogy egy nagyon picit még mindig gyulladt volt az íny,csak a lappadás ment le,de ahogy húzta úgy éreztem piszkosul..Érzéstelenítő sem segített mivel még mindig gyulladt volt az íny.De akkor is muszáj volt kihúznia nagy nehezen azt a semmit..Szóval kihúzta utána go haza,1 fájdalom csillapító oszt pár óra múlva már rendben volt..

Tudom hogy kicsit hosszú amit írtam,de tanulságos.A fogorvoshoz elkell menni,csak akkor jönnek rendbe a fogaid,ha egy olyan emberre bízod a munkát aki kitanult annak.Szóval ha akarod hogy rendbe jöjjenek a fogaid,akkod csak a fogorvos segít

2019. febr. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
63%
Kamu kérdés
2019. febr. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!