Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen gyogyszer kell fogfajas...

Gagagagy kérdése:

Milyen gyogyszer kell fogfajasra ha ep egeszseges a fog?

Figyelt kérdés
Sziasztok az egyik fogam ami teljesen egeszsèges volt rontgenkep alapjan es mindenhogyan iszonyatosan fajt mar 1hete szenvedtem vele 2-3 szor voltam vele a fogorvosnal es semmit nem tudtak velem kezdeni miszerint teljesen jo a fogam en akkor mar lassan 2hete alig aludtam valamit a fajdalomtol.betelt nalam a pohar es sajat felelossegemre kihuzattam a teljesen ep feher fogat.Semmi nem valtozott ugyanugy fajt mint az elott h kihuztak volna vissza mentem es annyit tudtak mondani hogy szedje az augmentint.Azt hittem megorulok a fajdalomtol hiaba mondtam nekik h iszonyatosan faj es ugyanaz a fajadlom amiert kihuzattam nem tudtak velem mit kezdeni.Aznap ejszaka mar nem birtam tovabb elmentem egy ugyeletre elmeseltem a fogorvosnak h mi tortent velem megnezte azt mondta szepen gyogyul de akkor ez egy bakterium lesz felirt egy gyogyszert 1et csak 1et vettem be belole es ez reggel volt mert fent voltam reggelig elaludtam es delutan ugy ebredtem h megszunt a fajdalom.Ez kb 10 eve tortent es most megint ez a helyzet a fogaszton senki nem tud semmit minden rendben a foggal hozza se nyulnak.Ha valaki tudja h mi lehetett ez agyogyszer kerem irja meg ha van koztetek fogorvos esetleg es tudja mirol van irjon.Koszonom elore is

2019. febr. 7. 20:33
 1/2 anonim ***** válasza:
Kár volt kihuzatni. Én is Ugyanígy voltam a fájdalommal. Aktil duo és Apranax, mindkettő vényköteles.
2019. febr. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Lehet hogy máshol kellene keresni a problémát: felső fognál lehet arcüreg vagy orrmelléküreg (pl. polip). alsónál állkapocs ízületi (becsípődő ideg) vagy fül eredetű probléma. A fogak ugyanis fogékonyak a kisugárzó fájdalmakra.

A szabálytalan túlterhelés is okozhat ilyen tüneteket: gyermekkorban nem kezelt (vagy hibásan kezelt) fogszabályzási rendellenesség (torlódás, szabálytalan harapás), vagy foghiány miatt túlterhelődött állcsont és fogak, esetleg túl magas tömés vagy fogpótlás.

2019. febr. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!