Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Körzeti ellàtàson köteles...

Körzeti ellàtàson köteles vagyok kifizetni a kezelés végén, előre nem egyeztetett költséget?

Figyelt kérdés

Érdeklődni szeretnék köteles vagyok-e kifizetni olyan költséget, amiről nem lettem előre tájékoztatva?


Korábban ha nem OEP-es tömést kaptam, vagy szükséges volt valamely térítés ellenében alkalmazható anyag hasznàlata, akkor arról a székben tájékoztatást kaptam illetve dönthettem, hogy kérem-e. Most csak a búcsúzàskor kaptam meglepődve egy szàmlàt.


Másik kérdésem pedig hogy fogorvos váltás esetén àt kell-e kérnem a kartonom illetve a tàrolt információkat megkaphatom-e,mint pl.korona előtti harapás nyom? Sőt az elkészült koronàm paraméterei is le vannak mentve ennél az orvosnál,akitől úgy érzem sajnos váltani készülök.


2019. febr. 14. 17:49
 1/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Igen, ki kell fizetni sajnos.
2019. febr. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A nem tudás nem ment fel a kötelezettség alól. Ha olyat akar veled megfizettetni, ami pénzbe kerül és ami mindenki által elérhető információ a neten (sőt, most eleve tele van a sajtó, hogy sztrájkolnak a fogorvosok, néhol még azt is megemlítik, hogy miért kell fizetni és miért nem), akkor természetesen ki kell fizetned (mindennemű pótlás idetartozik például, kedvezmény is csak limitált esetben vehető igénybe, mely esetben nem számlát, hanem csekket kapsz, melynek ára 100 %-ban a fogtechnikushoz kerül, a fogorvos abból egy kanyi vasat nem kap).

Ha pedig olyat akar megfizetni, ami amúgy térítésmentes (ami elég valószínűtlen, hiszen akkor nem kaptál volna számlát), akkor persze nemhogy nem kell, de még fel is jelentheted.

2019. febr. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Mondjuk a kérdést sem értem, mert először körzeti ellátásról írsz, azért nem kell fizetni, mármint a fogmegtartó kezelésekért, utána a nem OEP-es tömésről írsz, azért persze hogy fizetni kell.
2019. febr. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Én visszaolvasva is értelmesnek találom a kérdésemet. Az a második bekezdés úgy kezdődik, hogy KORÀBBAN... Tehát nem írtam, hogy most mit kaptam, de leírom, hátha akkor így érthetőbb.

OEP-es tömést! Aztán a végén egy szàmlàt mert àllítólag alá kellett bélelni! Nem lett volna erről jogom tájékoztatást kapni fogtömés közben? Hogy az OEP-es tömés mellett szükséges illetve miért szükséges más fizetős anyag hasznàlata?

2019. febr. 15. 17:32
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó hogy fogpótlásra ültem be ami köztudottan fizetős és utána jàtszom a hülyét, hogy nem tudtam. Az nyilván nem mentene föl. De könyörgöm beülök egy OEP-es tömésre, akkor miért fizetek annyit, mintha magànúton tömettem volna? És nem az első ilyen eset volt, csak eddig mindig szó nélkül kifizettem.
2019. febr. 15. 17:43
 6/6 Ypszilon1980 ***** válasza:

Így már értem.

Az a baj ezzel, hogy a műveletet elvégezték, de most hogy bizonyítod be, hogy nem szóltak előre? A másik meg, hogy attól még neked tisztában kell lenned ezekkel a dolgokkal, mi a fizetős és mi nem. Most sok jelentősége nincs, hogy előre szólnak vagy nem, úgyis meg kellett oldani és így megmarad a fogad. De oké én értem, hogy ez nem tetszik neked, valószínűleg nekem sem tetszene, de ez így működik sajnos.

2019. febr. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!