Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás mennyibe kerül?

Foghúzás mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
Van egy rossz fogam ami már napok óta bevan gyulladva és kikéne húzni, de az árakkal nem nagyon vagyok tisztába. És van-e valamilyen kedvezmény ha középiskolába járok még. 18/f

2019. febr. 15. 12:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
az sztk-ban ingyenesen húzzák, a magándokik 10-12eFt körül/fog
2019. febr. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm,és mennyire fájdalmasak?
2019. febr. 15. 12:55
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ingyen kihúzza.

Ad egy érzéstelenítőt és pillanatok alatt megvan.

2019. febr. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A körzetes orvosodhoz kell menned (általában neten megtudod nézni, hogy lakcím szerint kihez tartozol) és ott tb finanszírozott számodra a húzás. Ha komplikált, beutalót kapsz szájsebészetre, el fogja mondani, hol tudod szintén tb finanszírozottan ezt is igénybe venni. Minden egyéb helyen fizetned kell, 5000-25000 ft között mozog az ár.
2019. febr. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Remélem nem néznek le ha sok rossz fogam van,eddig ezért nem mertem fogászatra járni.:/
2019. febr. 15. 13:30
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem körzeti fogorvos ingyen kihúzta pikk-pakk, semmit nem éreztem, legfeljebb előtte az injekciót, amiből kettőt is kaptam, mert az enyém is gyulladt volt.
2019. febr. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Körzetinél mindenkinek ingyenes a húzás, fogtömés, gyökérkezelés, szájhigiénián a fogkő leszedés is. Szerintem az összes fogad ingyen megcsinálják, kivéve ha fogkorona kell, vagy pótlás, mert azoknak az árát meg kell fizetni.
2019. febr. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy csak gyökérkezelni kell?

A gyulladást érdemes lenne előtte levinni, mert gyulladtan ez is és a húzás is marhára tud fájni...


Körzetis ingyen kiszedi

2019. febr. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Már kétszer bevolt gyulladva +nagyon elvan színeződve.Szerintem ezt már muszáj kihúzni.
2019. febr. 15. 17:11
 10/10 anonim ***** válasza:
Rossz ez a hozzáállás. Minél tovább vársz, annál fájdalmasabb és/vagy kellemetlenebb kezelésben lesz részed, plusz minél több kezeletlen foggal állítasz oda, az annál cikibb is lesz. Nehogy azt hidd, hogy mikor te belépsz, nem nézik meg akár a saját kartonrendszerükben, akár a lejelentésben, hogy mikor voltál utoljára és nagyban változtat a hozzáálláson is (amit te nem is feltétlenül veszel észre) az orvos vmint az asszisztens részéről. Mondok példát: a gyökérkezelés sem garancia semmire, de sokszor van olyan szitu, hogy egy próbát megér. Pontosabban megérne, de ha a páciensen látszik, hogy 10 éve nem volt már fogászaton, ezenkívül van még egy csomó ellátásra szoruló foga (és nem apró felszíni szuvasodásokra gondolok, hanem konkrétan szabad szemmel is messziről jól látható hatalmas fekete meg barna lyukakra), akkor egyáltalán nem biztos, hogy az orvos motivált lesz próbálgatni ott bármit, márcsak azért sem, mert ilyen esetben első alkalommal biztosan nem tömik le véglegesen a gyökércsatornákat, hanem gyógyszert kapsz bele, ami 0, ismétlem nulla forint a NEAKtól (OEP), egészen addig nem ad egy kanyi vasat sem a rendszer, amíg egy fog nincs véglegesen letömve. Az ilyen szájakkal rendelkező egyének szoktak a legjobban bólogatni, hogy persze, mentsük meg, aztán nem jönnek vissza (tehát az orvos a saját zsebéből időt és pénzt áldozott, mivel ezt nem fizeti ki neki senki), aztán a kedves páciens 1-2 év múlva visszamegy, hogy neki mennyire fáj a befejezetlen foga, aminek kihúzása a leghálásabb feladat. A szájsebésznek persze, mert a legtöbb esetben ilyen fognak neki sem állnak már, mert törik dirib darabokra, megint megy az idő és a pénz is, hiszen olvashattad, hogy egy húzásért jobbára már csak a szurit fizeti a NEAK. Úgyhogy nem érdemes halogatni, főleg amíg neked ez tb finanszírozott és időd is engedi, sürgősen kérj sok időpontot és kezd úgy az első találkozást, hogy nagyon elhanyagoltad az elmúlt években, most már nagyon bánod, szeretnéd rendbe tetetni, mit kell ezért tenned. Akkor látni fogják az értelmet rajtad és egyrészről ehhez a foghoz is úgy állnak hozzá, hogy ha van bármi esély a megmentésére, meg fogják próbálni, másrészt a többi fogadhoz is így fognak hozzáállni. Nem mindegy.
2019. febr. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!