Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogorvosnál voltam, mi lehet...

Fogorvosnál voltam, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Egyszer letört az egyik hátsó fogam, nem fájt csak zavart ezért felkerestem a körzeti fogorvosunkat. Betömte azt a fogat, és még azon kívül 3 fogat. Eltellt 1 hónap és a "letört" fogam hirtelen nagyon érzékeny lett. Ezek elött szinte alig mostam fogat, orrba szájba szénsavas italokat ittam és sokat dohányoztam. Mikor betömte az elsőt azóta napi 2 fogmosás, semmi szénsav, és a dohányzást is heti 1 1.5 dobozra csökmentettem. Nem szeretnék visszamenni a fogorvoshoz, bár tudom, hogy elkerülhetetlen. A fogorvosommal lehetett a gond? Nem jól gyökérkezelhette?

2019. febr. 18. 19:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Minden rosszban van valami jó! Azóta példamutató életet élsz! 😀

A gyökérkezelt fog elvileg nem fájhat. Biztos, hogy volt gyökérkezelés? Vagy csak betömte?

Ha volt gyökérkezelés, akkor nem sikerült tökéletesen...

2019. febr. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Mind a 4 fogamnál ugyan azokat az eljarásokat csinálta, volt gyöker kezelés. Lehetséges az, hogy egy idò után elmúlik? Nem akarok visszamenni..😂
2019. febr. 18. 20:56
 3/3 anonim ***** válasza:

1 hónap alatt nem tud 4 gyokerkezelést csinálni. Egy gyokerkezelés 3 alkalom/fog jó esetben. És ha bármi komplikáció van, akkor több idő. Mivel 4 fogról beszélsz és egy hónapról, szerintem akkor nem lehetett gyokerkezelés.


Elmúlhat a fájdalom, de nem feltétlenül. Mivel nem tudom, mi okozza a fájdalmat, így erről nem is lehet pontosat mondani. Érdemes lenne visszamenni a fogorvoshoz. Én rendbe tetetném az egész fogsorom, rászánnám az időt és a pénzt, utána meg vigyáznék rá, ahogy ezt most te is teszed.

2019. febr. 19. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!