Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha húzni kell egy fogat,...

Ha húzni kell egy fogat, előtte el kell mulasztani a gyulladást, ami körülötte van?

Figyelt kérdés
Azt mondta a doki, hogy nem, és ez nekem fura.
2019. febr. 19. 17:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem is húztak már úgy fogat.
2019. febr. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül kell. Azzal is távozik a gyulladás, ha húzzák. Nekem volt egy kicsi gyulladás, és szépen tudott gyógyulni a húzással/húzás után.


Nem vagyok fogorvos, csak laikus: gondolom, ha nagy a gyulladás, akkor kell gyógyszer. Amúgy a húzás is "elég".

2019. febr. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Gyulladás és gyulladás között is van különbség. Ha egy bazi nagy tályogod van a fog körül, akkor azt érdemes vhogy lejjebb vinni, mivel nem biztos, hogy képes az érzéstelenítő oldat egy gennygyülemen keresztül penetrálni az idegig. De előfordul, hogy krónikus gyulladás van a fog tartószövetei körül, a gyökércsúcs körül, azzal nem nagyon lehet mit kezdeni, de nem különösebben szokta zavarni az érzéstelenítést. Úgyhogy lehet neked ez fura, de a doki ezért legalább 5 évet tanult, ha szakvizsgája van, akkor 8-at, veled ellentétben, aki a témában egyet sem, így ne kérdőjelezd meg. Neki sem túl praxisépítő, ha félretájékoztat embereket, meg úgy húz fogat, hogy a beteg összecsinálja magát a fájdalomtól, ha amúgy ezt meg lehetne előzni.
2019. febr. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

3-as, tök jó lenne a válaszod a kioktatás nélkül. Ja, az egészségügyben, az oktatási intézményekben, a politikában stb. mindenki megkérdőjelezhetetlen csak mert x feltételekkel odakerült. Úgyhogy a többi fogja be. Ezt én nem így gondolom és nem is követendő. Ha nem így lenne, nem valogatna, aki teheti.

Többször váltottam már így orvost vagy egyéb szakembert. Ajánlom neked is ezt az önállóságot.

A többi része hasznos volt. A többieknek is köszi.

2019. febr. 20. 09:41
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem felül hármat és most lent is azért kellett húzni mert gyökérkezelés után 1-2 évvel gyulladtak lettek. A röntegenen is látszott hogy mekkora nagy gömbszerű valami van a gyökerek körül...és a hiányos gyökértömések is látszottak.

Mondjuk két adag érzéstelenítővel nem is éreztem semmit pedig volt ahol még tisztítani kellett mert nem jött ki az a rész a foggal együtt.

2019. febr. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hű, ötös és nem viselt meg? Olyan nehezen mondok le róla...☹️
2019. febr. 21. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!