Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Megnézethetem, lesz-e bölcsess...

Megnézethetem, lesz-e bölcsességfogam?

Figyelt kérdés

21 leszek jövő hónapban, de még nyoma sincs a bölcsességfogaimnak, nem szokott fájni se, meg semmi. De olvastam, hogy vannak, akiknek később, a huszas éveikben bújik ki.

Ha elmegyek fogorvoshoz, megröntgeneztethetem, hogy tudjam, van-e egyáltalán csírája és ki fog-e valaha nőni? És ha igen, ez ingyenes?


2019. febr. 22. 21:38
 1/5 anonim ***** válasza:
37%

Annyiból nem ajánlom, hogy a röntgensugár nem kifejezetten egészséges, még ha önmagában nem is ártalmas. Hacsak nincs betegséged, aminek a diagnosztizálásához szükség lenne rá, felesleges és nem jó a szervezetet röntgensugárral terhelni.

Például nem jó 5 év alatt többször is a fogröntgen, mert növeli a daganat kialakulásának esélyét.

2019. febr. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát én ezért nem pazarolnék el sorban állási időt a fogászati röntgennél ha nem muszáj. Annál kényelmesebb ember vagyok :D

Amúgy nekem az első bölcsességfogam 26 évesen kezdett megmozdulni, úgy látszik ezek is kényelmesek, mert félig kijött, utána csak folyton bedagadt, mert nem akart jobban kitörni. Kiműtötték. A második most indulgatott meg, hogy 30 lettem. A két felső meg még mindig alszik.

2019. febr. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ugyanígy vagyok, 21 és még semmi, lehet, hogy későn érő típus vagyok, lehet, hogy soha nem fog kinőni, mert túl kicsi az állkapcsom és nem lenne neki hely, ki tudja. engem egyébként annyira nem izgat, pont lesz.arom, hogy lesz-e vagy sem. azt nem hiszem, hogy konkrétan emiatt meg tudnád röntgeneztetni, de ha elmész fogorvoshoz egy alapvizsgálatra, biztosan többet fogsz tudni, mint most.
2019. febr. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Érdemes lehet panorámaröntgent csináltatni, mert ha impaktálódva van a bölcsességfog, ki kell műteni, mielőtt problémát okozna.
2019. febr. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Metionin ***** válasza:
Igen, csináltathatsz röntgent de szerintem ha nem fáj semmi, akkor nem ingyenes. Nekem rossz helyre nőtt fog miatt csináltak panorámartg-t és látszott rajta, hogy jobb oldalon mindkét bölcsességfogam keresztbe van fordulva a csontban, ezért kiműtötték azokat is. A bal oldalon az alsónak nem látták a csíráját sem, azóta sincs jele, a fellső kinőtt 27 éves koromban egy éjszakás műszak alatt kb. Van aki már bőven a 30-as éveiben jár amikor beindulnak és gondot okoznak.
2019. febr. 23. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!