Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mitől nő ki a fog? Milyen...

Mitől nő ki a fog? Milyen folyamat zajlik le a szervezetben hozzá? Maradandó fogak után újabb fogak nem nőhetnének már ki?

Figyelt kérdés

Olvastam már valahol, hogy gondoltak arra, a rossz fogak helyett milyen jó lenne új fogat növeszteni. Namármost, a kisgyereknél és majd serdülőkor elején is valami lezajlik a szervezetben, aminek keretében a szervezet a fogak anyagát előállítja és kinöveszti. Tehát ha ezekben az életszakaszokban megvan a szervezet képessége fogak előállításához, akkor biztos máskor is megvan. Minek kell történnie a szervezetben ahhoz, hogy elinduljon a fogak előállítása? Pontosan hogyan állítja elő a szervezet a fogak anyagát és a fogzománcot? Nagyon megterheli a szervezetet a fogak előállítása?

Az a valami, ami az állkapocsban a fogakat előállítja, teljesen elhal a maradandó fogak előállítása után és több fog előállítására nem lenne képes már?


2019. febr. 22. 21:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Fogcsírából alakul ki, az annyi van, amennyi. Hajhagyma sem lesz új, ha elveszted, kopasz maradsz. Előfordul, hogy valakinek van még plusz 2 foga (pl.farkasfog), de új fog nem fog nőni a semmiből.
2019. febr. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
41%

A Youtube rogyásig van fognövesztő és fogregeneráló videókkal.

De elvileg begyógyul, GNM-videókat nézz, elmondja az okát.

"GNM fog" erre kijön.

2019. febr. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A fogak fejlődése a méhen belül történik (tejfogak a hatodik héten, maradók a huszadik héten), a szüléskor már minden fogcsíra (tej és maradó) megvan az állcsontokban.

A fogak ugyanúgy a szervezetünk része, mint bármelyik szerv vagy mondjuk egy kisujj. Ha levágjuk/kiszedjük nem fog újranőni, mert nincs miből.

Egyébként az emberi fejlődés során, magzatkorban a fogak és az állcsontok az ún. első kopoltyúívből fejlődnek ki. Ez egy, az evolúció során visszamaradt "szerv", ami magzatkorban teljesen átalakul. De ezen kívül is egy szerv fejlődéséhez nagyon sok tényező közrejátszik. Alapból különbséget kell tenni az életkori sajátosságok miatt is, mivel egy gyermek (vagy kisbaba/embrió) nem egy alacsony növésű felnőtt, teljesen más biológiai struktúrák (sejtszinten is) vonatkoznak rájuk.

Az őssejt kutatások persze a fogászat terén is folyamatosan zajlanak, de a dentinképződés viszont nagyon lassú: egy teljes fog felépüléséhez minimum 10 évvel kell számolni. Ami a legnagyobb eredményt eddig mutatni tudja az a foghiányok pótlása egy rossz pozícióban lévő saját bölcsességfog átültetésével. A dolog nagy hátránya viszont hogy a kezelést minimum fél óra-húsz perc alatt kell véghezvinni, különben a fogbél és a fogtartó szövetek elhalnak. Ha egy veseátültetéshez akarom hasonlítani, itt nagy hátrány hogy csonton belül (állcsont) az immunrendszer nem tud megfelelően működni, túl lassú a regenerálódás (10 hónap minimum), ezért sokkal gyorsabban elhalnak a szövetek.

2019. febr. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
3. köszönöm, ilyesmire voltam kíváncsi.
2019. febr. 23. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!