Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Áztathatom mézben fogamat és...

Áztathatom mézben fogamat és ínyemet?

Figyelt kérdés
Arról lenne szó, hogyha bevan gyulladva és dagadva az egész ínyem egy fogam miatt és rettenetesen fáj, akkor lehet e ilyet csinálni, a méz gyulladás csökkentő, baktérium ölő és fertőtlenítő hatású. Úgy gondoltam, hogy egy kanál mézzel "beáztatom". Szabad ilyet? Voltam fogorvosnál, egy hét múlva megyek kihúzatni, de addig ki kéne bírni :D

2019. márc. 13. 16:35
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Ártani nem fog.
2019. márc. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szedj inkább valami gyulladáscsökkentőt, vagy száj- és torokfertőtlenítőt, ha nem olyan vészes
2019. márc. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyenkor szegfűszeget teszek a fájós fogamra. Egy idő után elzsibbad tőle a környéke és elmúlik, vagy csökken a fájdalom.
2019. márc. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%
Én a fájós fogat távol tartanám mindenféle édességtől.. mézet meg biztos nem tennék rá. A fog és a cukor amúgy sem jóbarátok.
2019. márc. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen szegfuszeget kell, meg oblogetot, a mez azert szenhidrat, nen tudom hogy tenyleg gyulladascsokkento-e fognal.
2019. márc. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Cukrosat ne! Még jobban fog fájni.
2019. márc. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint a mézben lévő cukor ugyan úgy árthat köszönöm, a szegfűszeget megpróbálom majd, rágni kell vagy csak rátenni?
2019. márc. 13. 23:01
 8/9 anonim ***** válasza:
Tedd rá és óvatosan kicsit harapdálhatod is, de lényeg, hogy sokáig - 10-20 percig legalább - a fogadon, vagy közvetlenül mellette legyen. Ha túl hamar elrágcsálod, lehet újabb 1-2 szemet áztatgatni a fogadon.
2019. márc. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm sokat segített:)
2019. márc. 15. 06:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!