Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foggyökér vagy állcsont...

Foggyökér vagy állcsont ciszta felszivodhat "magától"?

Figyelt kérdés
Úgy értem, orvosi kezelés nélkül.Először lehetőleg ecsetelőkkel, gyógynövényes öblögetéssel, vagy egyébb barátságos módszerrel próbálkoznék.Nem biztos,hogy az a baj amit írtam, csak tippelek.A hátsó, alsó egyik örlőfog alatt van egy duzzanat.Kicsit pirosabb,mint az íny egészséges része, de nem feltünően.Ha kivülről tapintom az arcom, akkor is érzem, de ránézésre kívülről semmi nem látszik.A duzzanat nem fáj, csak kissé érzékeny nyomásra.Maga a fog érzékeny, régebben sokszor fájt, lyukas és elöször csak fájt, aztán keletkezett a dudor.A duzzanat néha mintha kisebb lenne, máskor nagyobb.Ez fura.Lehet az is, hogy csak sima inygyulladás? Szoktam ecsetelni Gingisollal, attól mintha kicsit jav ulna. Nem szeretném műttetni ha nem muszáj.
2019. márc. 17. 16:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Valami okból van valami elváltozás az ínyed ALATT. Na most akármivel öblögethetsz, az nem jut az ínyed alá, érted...


Amúgy az egy dolog, hogy Magyarországon nem divat kontrollra járni fogorvoshoz, de ha fáj a fogad, és már dudor is van a szádban, akkor miért nem mész?

2019. márc. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az nem ciszta, ami neked van, hanem egy krónikus gyulladás, akár tályog is lehet. A ciszta tök más, nem szuvasodás és főleg nem gyulladás talaján fejlődik ki és sokszor teljesen tünetmentes, ha nem okoz problémát, ott is hagyják. Neked viszont súlyosan elhanyagolt - mondjuk ki - szétrohasztott fogad következményeként alakult vmi ki, ami jobb nem lesz, csak rosszabb. Halogathatod nyugodtan, pont néhány hónapja halt meg egy fazon ugyanilyen oknál fogva. Sz*rt bele nagy ívből, aztán a tályogban lévő bakteriális tömeg szépen megindult az agya felé. Rád is ez vár, ha nem kezelteted. A foggyökér alján, mélyen a csontban lévő gyulladást pedig egy kis öblögetés nem fog elmulasztani, azt hiszem ehhez azért nem kell sok ész, hogy az ember erre magától rájöjjön.


Műteni egyébként az ilyet nem nagyon kell, a fogat kell kezelni. Ha olyan rossz állapotban van, akkor persze kihúzni és direkt módot ki lehet tisztítani a gyulladást. Ha ilyen állapotot mégis meg kell műteni, akkor az nem egy olyan dolog, amire azt mondod, hogy nem szeretnéd, mert akkor újfent az életed a tét és olyankor az ember már nem húzza a száját, hogy mit szeretne meg mit nem.

2019. márc. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Jó,jó,tudom :( De fóbiásan rettegek a fogorvostól, mert gyerekkoromban volt elég fájdalmas fogászati élményem.Nem elhanyagolásból, hanem nekem nagyon nehezen estek ki a fogaim, az újak meg nehezen nőttek ki.Vágták is az inyem.Szóval rágondolni is rettegek.Meg a vérnyomásommal is baj van, néha vannak pánikrohamaim, félek ott ájulnék el.Vagy szívrohamot kapok miközben kezel.Mosim egyébként a fogam, naponta többször is.Nem dohányzok,nem iszom.Alapvetöen nem csúnya a fogsorom,fehéritem is.Csak ez az 1-2 problémás van.
2019. márc. 17. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!