Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért barna a fogam fogkő...

Miért barna a fogam fogkő leszedés után?

Figyelt kérdés
Tegnap voltam altatásos fogászaton, kettőt húztak, ötöt betömtek(hozzá teszem, hogy magánhoz jártam, aki elrontotta, plusz mindig azt mondta, hogy egy kezdődő szuvas van, ráér) és volt fogkőleszedésem. De barna a fogam(belülről megnéztem tükörrel). Megkérdeztem, hogy levan-e szedve, miért olyan, mondta, ha begyógyulnak a húzott fogak helyei, utána polírozza. Azért kérdezem csak, mert én nem tudtam, hogy az hozza le az elszíneződést, gondoltam, az ultrahangos készülékkel lejön, és a polírozással sima lesz. 2 hét múlva mehetek újra. Valaki tudna segíteni, polírozással tényleg lejön? Olyan, mintha semmi nem lett volna csinálva.(sajnos semmit nem találtam erről) köszi a válaszokat.
2019. márc. 19. 18:34
 1/4 anonim ***** válasza:
A vékony lerakódásokat polírozással lehet inkább leszedni. Persze az ultrahangos is le tudja kaparni, de azzal olyan mintha egy varrótű végével akarnál radírozni. A polírozáshoz polírpasztát és/vagy homokfúvós airflowt használnak. Mindkettő lényege hogy a lerakódásokat kis szemcsékkel dörzsölik le. Ezek a szemcsék azonban belekerülhetnek a friss sebbe, ami újra vérezni kezdhet vagy akár el is fertőződhet tőle.
2019. márc. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm a választ. Azért is fura, mert kicsit se fáj az ínyem, pedig utána szokott, és az ég világon egy csepp változást sem látok. Akkor úgy gondolod hogy polírozással jó lesz? Már csak ez hiányzik, hogy végre minden jó legyen.
2019. márc. 19. 21:10
 3/4 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok fogorvos, abszolút laikus vagyok, de nekem is volt (egyszer csak észrevettem), h belül barna lett a fogam fogkőleszedés után (utána, előtte, nem tudom, mindenesetre azt gondolnám, leszedte volna ezt a "követ", ha le tudja). És akkor következő alkalommal (3 hónap múlva) más fogkőleszedési módszert alkalmazott, és eltűnt a barna elszíneződés... Szóval szerintem hasonló a helyzetünk. Sajnos, nem tudom neked leírni, miket csinált, de talán ebből kiindulva a tied is el fog tűnni egy következő kezeléssel.
2019. márc. 23. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Nekem mindig ilyen volt, és mindig simára letudta szedni más, ezért is csodálkoztam, mintha semmi nem lett volna leszedve.(lehet nem is volt). Kérek úgyis egy időpontot, megfogom kérdezni, hogy miért maradt úgy. Elméletbe polírozással lefog jönni. Bár ez legyen a legnagyobb gondom, minden más jó lett szerencsére.😊
2019. márc. 23. 08:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!