Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Valakinek valami jól bevált...

Valakinek valami jól bevált ötlete fpghúzás utáni fájdalomra?

Figyelt kérdés
18-án (hétfőn) reggel húzták az egyik hátulról utolsó előtti alsó fogam. 2 ciszta volt rajta, be volt gyulladva. A húzás nem fájt, utána 2 óra múlva bevettem az első flectort úgyhogy akkor sem fájt, aztán este elalvás előtt mégegy flectort, így át is aludtam az éjjszakát, viszont kedden délután valami elérte...mert azóta 5 óránként fájdalomcsillapítót kell bevennem. Már a fülem is fáj.. A szeb szépen gyógyult, nem piros, nem duzzadt, az arcom sem duzzadt. Antibiotikumot szedek hétfő óta.. Listerin zero szájvízet ajánlottak amit csak rajta kell picit tartanom majd kiköpni, tehát nem öblögetek, nem dohányzom, nem szivogatom vagy piszkálom a sebet. Amúgy 2 inekciót kaptam, nem tudom hogy esetleg nem e annak a helye fáj. A számat ki tudom nyitni, de a felső és az aldó fogsorom jobb oldalon nagyon fáj. Szerintetek mit lehetne tenni? Valami jól bevált szájöblögető? kétségbe vagyok esve, arról nem is beszélve hogy a gyógyszer kikezdte a gyomrom a probiotikum mellett is.

2019. márc. 21. 09:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Patikában kérdezz rá milyen öblögetőt ajánlanak (pl corsodyl, de kérdezz rá, hogy jó-e neked!)
2019. márc. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha 3 nap után is úgy fáj hogy 4-5 óránként kell a gyógyszer akkor hívd fel az orvost.

Nekem elfertőződött. Kiesett a vérdugó (pedig látszatra úgy láttam van benne valami) és belement minden trutyi és elfertőződött. Kipucolta (mondanom sem kell mennyire ért bármit is ilyen bacis gyulladt állapotban az injekció..) kaptam bele jódos gyógyszert. Aktil duót írt, amitől hasmenésem volt mint az állat, ezenkívül csak a fájdalomcsillapítókat nyeltem 4 óránként, válogatva melyikből mennyit lehet egy nap. Borzasztó és embertelen volt, senkinek nem kívánom ezt. Lehet neked a ciszta miatt ez normális, de én azért felhívnám a dokit.

2019. márc. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!