Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lenne egy plusz fogam?

Lenne egy plusz fogam?

Figyelt kérdés
Üdv mindenkinek, szóval azt hiszem van egy harmincharmadik fogam, jobbról fent a fogsor mögött már félig a szájpadlásomon és nem tudom mit csináljak vele... járok fogorvoshoz ahol tömték egy másikat meg fogkőleszedés is volt stb de nem kérdeztem még meg hogy akkor az ott mi, talán nem volt helye egy felső fogamnak és ott nőtt ki (rosszul számoltam) vagy az ott egy plusz fog? Lehetséges egyáltalán ilyen? Akinek volt vagy van ilyen (problémája?) leírhatná hogy mit csinált vele. Ez az enyém ott nem rossz, teljesen egészséges, nem is látszódik csak ha felfelé nézek tátott szájjal és valaki bámul, mondjuk az jót gondolhat.. valamint még ami miatt a kihúzáson gondolkodom az az, hogy nem teljesen tudom kimondani az R betűt, de nem annyira hogy H-nak hangzik de szerintem észrevették már.. na és ha a végül a húzásra kerülne a sor, egyszerű fogorvosi rendelőben megoldható, vagy szájsebészhez kellene inkábn fordulnom, mert hogy ugye ez már nem csak az ínybem van hanem a keményebb szájpadlásban, meg esetleg hosszabbak a gyökerei a megszokottnál, vagy ezek beleérnek a száj vagy orrüregembe már és komplikáció adódhat? Elég hosszúra sikerült a megfogalmazás, ti is nyugodtan írhattok ilyen vagy hosszabb választ :D előre is köszönöm!

2019. márc. 25. 22:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Biztos hogy nincs egyel több fogad, valamit nem jól számoltál. Azért ez elég ellentmondásos. Ha fiatal vagy, még csak 28 foggal kellene számolnod, hiszen a bölcsességek ilyenkor még csak maximum röntgenen köszönnek. Ha idősebb vagy, van már bölcsességfogad, akkor mégis hogy gondolod hogy nőne még egy fogad? :D Eleve ebben a korban már csak a bölcsességek nőnek maximum. Fogorvost kérdezd meg mi ez. Létezik igen, nekem is a szájpadlásomon nőtt, de nem plusz fog volt..
2019. márc. 26. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor lehet h rosszul szamoltam valóban... és azt leírod hogy történt a kivétele? Bonyodalmasabb mint egy sima fogé?
2019. márc. 26. 16:13
 3/5 anonim ***** válasza:
Sehogy. Kettes fogam és rendes fog. Fogszabályzóm van, azzal húzzák majd előre.
2019. márc. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Szia!


Nekem elég korán bújtak ki a bölcsesség fogaim, és az össz létszám 34 volt. Miután minden csontfogra cserélődött, a száj padláson kijött még kettő. Műtét árán végül eltávolították ezeket, mert elnyomta a nyelvemet és pösze lettem tőle. A műtét már vagy 3 éve volt, de még mindig nem állt vissza a beszédem, sajnos, pedig az incidens végett eltorzult nyelvem vissza állt.

Szóval, lehetséges. Mikor kivették, 25 mm-es gyökerük volt. 2 évig tartott, mire a két lyuk eltűnt.

2019. ápr. 5. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szia! Azóta megkérdeztem a fogorvosom és azt mondta, hogy nem plusz fog, hanem kinőtt a bölcsességfogam és eltolta az egyik rágófogam.. és azt javasolta, hogy inkább szájsebészetre menjek vele, mert lehet h görbe a gyökere is.
2019. ápr. 7. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!