Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzóval ínyfék?

Fogszabályzóval ínyfék?

Figyelt kérdés
1 hónap múlva fogszabályzóm lesz, nyárra pedig ínyféket szeretnék. Már két éve győzködöm a szüleimet az ínyfékkel, csak közbejött a fogszabályzó. Nem akarok az ínyfékkel már többet várni, főleg nem addig, ameddig fogszabályzóm lesz. Megcsinálják mellette, vagy egyáltalán kompatibilis a kettő együtt?

2019. márc. 26. 00:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Orvost kell megkérdezned, őt zavarja e a piszkálgatásban. Nem aki az ínyféket csinálja, annak biztos nem okoz gondot a fogszabályzód. Több okból lehet, hogy gond lesz, pl amikor felteszik a fogszabályzót (nekem legalábbis így tették) egy a szádat körülölelő magától nyálelszívós gumis tágítót tesznek fel. Na ez az ínyféket zavarhatja ugyanis pont odamegy az a tágító. Előfordulhat, de ez a fogaid állapotától függ, hogy először csak az alsót vagy felsőt teszik fel. Akkor később amikor a másikat helyezik fel megint van rá esély hogy kapsz egy ilyen tágítót. Én speciel nem kaptam amikor a felsőt utólag tette fel, de ki tudja.. Nem tudom milyen a leszedés, mivel nekem is még fent van :D Nyilván mire leszednék már begyógyul az ínyfék, nem baj ha nekinyomódik valami, de lehet hogy akadályoz. Az orvost kérdezd meg egy hónap múlva.

Én nem javaslom. Nem tudom meddig gyógyul egy ilyen, de kb havonta jársz majd fogszabi állításra. Egy friss ínyfékkel lehet nem lesz kellemes tátogni.. Ha esetleg közvetlen egy állítás után mennél, akkor is csak 4-5 hét telik el mire megint mész.

2019. márc. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Hamar gyógyul, de a fogorvos nem fog neki örülni. Nem azért mert nem fér el tőle. Amikr felrakják, úgyis ki kell szedni, ha hamarabb csináltatnád meg, mint a fogszabit. Ha utána, akkor nem zavarja a fogdokit. Viszont nem fog neki tetszeni, mert ha fém, akkor koptatja a zománcot a fogon, illetve ha nem ér le a fogig, akkor nyomja az ínyt, ami tönkrevághatja a metszőfogaid gyökerénél található ínyt.

Ínyfék ékszer nagyon keveseknek áll jól, és azok közül is azoknak előnyös, akiknek arcirányra teljesen függőlegesek a fogaik. Érdemes pici, egyenes szárú barbell ékszerrel csináltatni.

Úgyan akkor nem látszik, tehát evidens értelme sem lesz, de később kicserélheted másra.

2019. márc. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Azt hallottam nem teljesen higiénikus, de nekem nagyon tetszikk at ínyfék fogszabival😊 nekem is van pc m, ha kérdésed van írj nyugodtan
2019. jún. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!