Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás után vérzés? Fájdalom...

Foghúzás után vérzés? Fájdalom? A húzás után nem kaptam gézlapot?

Figyelt kérdés

Tegnap este húzták ki a felső 4-es fogam fogszabályozás miatt, tehát egy egészséges fogról van szó. A húzás után egyáltalán nem adott a doki gézt, amire ráharaphatok, tehát egy percig sem volt a számban vérzéscsillapító tamponálás. Ez normális?

Fél éve a felső 6-os fogam húzták ugyanabban a rendelőben (de másik doki), és akkor kaptam gézt ami egészen addig a seben volt amíg haza nem értem.

Ami szintén érdekelne még hogy normális-e hogy egy teljes nap elteltével is eléggé fáj a seb? A vérdugó ott van, minden előírást szigorúan betartok, ezekkel nincs probléma, csak nem értem miért fáj még mindig folyamatosan a fog helye. Az előző húzásnál abszolút nem jelentkezett fájdalom.

Továbbá még mindig érzem a vér ízét a számban és úgy látom mintha egy picit még szivárogna a sebből a vér, ez mennyire normális? Ha megmosom a fogam nem véres a kiköpött fogkrém és a nyálam sem, csak a seb melletti fogak tetején látom hogy odafolyt egy kis vér. Az előző húzásnál szintén nem tapasztaltam ilyet pedig az jóval nagyobb fog illetve lyuk volt.



2019. márc. 26. 20:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem is tegnap húztak, de kaptam tampont amire rá kellett harapni 15 percen át, utána az orvos még megnézte, hogy elállt-e a vérzés, csak ekkor mehettem haza.

Az normális, hogy fáj még a helye, hiszen a csont sérült húzáskor, de az injekció helye is fájhat pár napig. Ha csak szivárog a vér, akkor az majd eláll, ne öblögess, ne hajolgass, ne emelj, ma pihenj.

2019. márc. 27. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Hogy miért nem kaptál gézt azt nem értem, de oké lépjünk tovább elállt a vérzés. Én nekem kettőt húztak fogszabi miatt, az egyikkel semmi bajom nem volt, a másiknál még másnap is éreztem a vér ízt. Csak nyeld szépen a nyáladdal együtt, de gyűjtögesd és ha tudod az előírásokat akkor tudod hogy köpködni öblögetni sem szabad. Teljesen normális ha fáj. Ezzel a másodikkal nekem is szenvedés volt. Vegyél be gyógyszert nyugodtan. Figyelgesd, elvileg a harmadik nap már alig kell gyógyszer. Ha mégis akkor hívd fel a dokit. Ja és jegeld, nagyon hasznos!! És ne most állj neki tornászni.
2019. márc. 27. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!