Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az ilyen ember miért megy...

Az ilyen ember miért megy fogorvosnak?

Figyelt kérdés

Ismerősömet vittem el (a lift persze nem működött, de szerencsére akadt segítőkész beteg), és várakozás közben megdöbbentő dolgokat tapasztaltam.


Kiabált a fogorvos, többször elejtette az eszközeit, ilyesmik.


Az ismerősöm és a többi beteg elmondása alapján mindig így viselkedik. Ismerősöm azonnal szólt, hogy ne csináljak botrányt, de amikor bekísértem, nem hagytam szó nélkül a tapasztaltakat. Mire az orvos: ez az ő rendelője, azt csinál, amit akar, nem kell idejárni. Igen, csak sokan nem tudják megfizetni a magánpraxist.


Az pedig, hogy ha a személyiségével vannak problémai, válasszon másik szakmát, ha pedig anyagi, családi problémákról van szó, ezek a beteget nem érintik, nem rajtuk kellene levezetnie a feszültséget.


2019. márc. 27. 10:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az életben kénytelen voltam sokféle orvossal tárgyalni. Onkológustól, fogorvoson át egészen a kardiológusig. Sokszor el sem tudtam képzelni, miért választották ezt a hivatást. A tapasztalatom szerint egy része fásult nagyon, ezért szeretem sokkal jobban a fiatal orvosokat. Mondják, az idősebb jobb, tapasztaltabb. Inkább egy frissen végzett, mint egy olyan bácsika, aki már fosik az egészre. Szerintem.
2019. márc. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%

Persze, válasszon másik szakmát, csak azért mert NEKED nem szimpi. 5 évet tanult az egyetemen, fogorvosi diplomája van, mégis milyen másik szakmát válasszon? Persze pénzért ugye, csak nektek derogál magánba fizetni, de más tegye meg... És amilyen értelmesen vannak összeállítva a képzések, sokan csak több év tanulás után szembesülnek vele, hogy mivel is jár a szakmájuk, ami eleinte szimpi volt nekik.

Ha valami nem tetszik, keressétek fel a betegjogi képviselőt és ott tegyetek panaszt.

2019. márc. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ez pont egy fiatal férfi.
2019. márc. 27. 10:55
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Idegbeteg vén marha. Az én 70 éves édesanyámat egy hasonló orvos lehülyézte! Nem vicc. Otthonhagyta a laboreredményét és azt mondta rá az "orvos", hogy ekkora hülyét. Írtam panaszt a kórház igazgatójának, erre nekünk kellett adatlapokat kitölteni, meg bizonygatni előttük egy meghallgatáson, hogy így volt. Körbevédték a bunkó kollégát, azóta is ott garázdálkodik.
2019. márc. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetemen a betteggel való kommunikációt is tanítják! Ő biztos épp hiányzott.
2019. márc. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

„Ha valami nem tetszik, keressétek fel a betegjogi képviselőt és ott tegyetek panaszt.”


Tenni is fogok, mert ilyen orvos embereket ne kezeljen, arról nem is beszélve, hogy a fogorvosi eszközöket nem kellene eldobálni - ilyet életemben nem tapasztaltam, hogy „kiesik” valami a fogorvos kezéből.


Az pedig senkit nem érdekel, hogy ki mennyit tanult, el tudja végezni a rá bízott munkát, vagy nem, ez a lényeg.


Még annyit, hogy kicsit vicces a hozzászólásod, mert ma már bőven váltanak az emberek szakmákat: közgazdászból jogász, programozóból gépészmérnök, tanárból orvos, orvosból könyvkiadó.

2019. márc. 27. 11:00
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarom védeni vagy ilyesmi, de ha eleve full feszült, akkor mit gondolsz, a beszólás hatására ez elmúlik, és nyugodtan fogja kezelni az ismerősödet, vagy még százszor feszültebben fogja kezelni az ismerősödet?
2019. márc. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A betegjogi képviselő semmit nem tesz. A rendelő igazgatójánál kell bejelentést tenni. Egyébként érthető, ha ideges az orvos, mert a TB fogászatban szigorú előírások vannak, hogy mit tehet szakmailag az orvos és hát bizony nem a legkorszerűbb megoldásokat választhatja, hanem a legolcsóbbakat.
2019. márc. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
85%

Egyrészről minden szakmában vannak kontárok, a fogorvosok között sincsenek többen, mint a tanárok, könyvelők, autószerelők között.

Másrészről nem tudom mennyire követed a médiát, mely hónapok óta attól hangos, hogy azok a bizonyos “SZTK”-s fogorvosok sztrájkra készülnek és nem véletlenül. Feleannyi támogatást sem kapnak, mint a háziorvosok, miközben te is láthatod, hogy minimum 100xos az anyagköltsége, hacsak nem ezerszeres. Ennek következményeképpen az ember, ha akar sem tud jó minőségű munkát végezni csak úgy, ha a saját magánbetegeiből megkeresett pénzt visszaforgatja például ismerősöd ellátására. Plusz ennek köszönhetően gondolhatod mennyire népszerű a fiatal fogorvosok körében betöltetlen körzetekben való elhelyezkedés, melynek eredményeképpen sokszor ezen orvosok járnak ki helyettesítgetni, vagy rajtuk csapódnak le a környező fogorvos nélküli falvakból beesett akut esetek is.


Továbbá sajnos a magyar embernek nincsen szájhigiénés kultúrája. Szélmalomharcot vív az ember gyakorlatilag 10-ből 9 beteggel, hogy mossa már meg rendesen a fogát, mert amíg lepedék van, addig ínygyulladás is, amíg ínygyulladás addig vérzés, amíg vérzés addig pedig egy tyúxaros tömést nem lehet elkészíteni, mert ha vér éri, kiesik. Persze akkor is ki a hibás? A hülye fogorvos, amiért egy tömést nem tud megcsinálni. És tudod, a betegek nagyrésze nem hajlandó tudomásul venni, hogy esetleg ő ronthat el vmi. Itt is mindenki napi 3x5 percet mos fogat, meg mindennap fogselymezik. Holott a gyakorlati tapasztalat az az, hogy ha napi egyszer kicsit megsikálja, már a jobbik eset. Egyszerűen nem jól csinálja a többség, de ha a fogorvos felhívja erre a figyelmet, inkább az a reakció, hogy “pedig én mosom” vagy “már anyunak is ilyen volt”.

További szélmalomharc a fegyelmezetlen, magukat minimum világközepének képzelő “egyedekkel”, akik nem járnak, csak ha fáj valami, akkor viszont mindenki takarodjon az útjából, nem hajlandó tudomásul venni, hogy az a beteg élvez elsőbbséget, aki időpontot kért mondjuk 2 hónapja már, aki csak úgy beesik, az várjon amíg lesz vmikor 2 beteg között ideje az orvosnak. Sokan ezt sem értik, hiszen neki fáj! De ez nem rajtad, a fegyelmezett, időpontra érkezett betegen csapódik le, hanem az asszisztens és az orvos veszekszik az ilyennel, azért hogy ne neked, aki kértél időpontot kelljen órákat várnod, hanem annak, aki csak akkor megy fogorvosi rendelő közelébe, amikor már olyan állapotok vannak, hogy a húzás is 50 pedcig tart, mert íny alá sikerült rohasztani a fogat.


Nem folytatom, mert oldalakat lehetne írni. Lehet csak egy kontár volt, de lehet olyan probléma a háttérben, ami sajnos mindennapos, ami miatt sztrájkolnának a fogorvosok, csak épp vmiért az emberek nem állnak mellettük, holott ebből a kérdésből is jogosan következik, hogy miért nem?

2019. márc. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát, én igazából mindkét részét megértem. Az orvos ideges, a beteg ideges, mindketten feszültek. De! Véleményem szerint az orvos kötelessége a feszült beteget (nyilván fél) megnyugtatni. Azzal, hogy az orvos kiabál azzal nem hogy jobb nem lesz, de még a végén el sem mer menni.

Egyszer velem is kiabált egy fogorvos, hogy én ilyen meg olyan vagyok, hogy miért nem jöttem hamarabb, hogy a fogsorom egy katasztrófa, stb-stb-stb. Egy: azért mentem fogorvoshoz, hogy megoldja a bajom. Kettő: rosszak a fogaim, van ez így. Nyilván nem viccből halasztja az ember a dolgot. Három: az orvos feladata ellátni a beteget, nem pedig kritizálni.

Szóval igen. Nem is értem az olyan orvosokat, akik így kikelnek magukból. Ők választották ezt a hivatást. Mit hittek, hogy majd az egész napos programjuk a cuki ápolónőkkel való beszélgetés?


Az ember nem megy óvónőnek és tanárnak, ha nem bírja a gyereket.

Az ember nem megy tűzoltónak, ha fél a tűztől.

Az ember ne menjen orvosnak, ha nincs idegzete a félős betegekhez.

2019. márc. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!