Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha kihúzatom a fogam, mennyi...

Ha kihúzatom a fogam, mennyi ideig tart a fogszabályzónak összehúznia?

Figyelt kérdés
Kicsi a szám és torlódnak a fogaim, a bölcsesség fogaimnak abszolút nincs helyük, és ezért ahhoz hogy lehessen állandó fogszabim kikéne húzni alul is és fölül is a szemfogaim.Alapból nem olyan vézesek a fogaim, eddig 3 évig éjszakai fogszabit hordtam. Még nem igazán tudom hogy megtegyem- e ezt a lépést, nem akarom kihúzatni a fogaim, pedig ez lenne a megoldás a bölcsesség fogaim miatt is. Az sem tetszik, hogy négy látható lyuk lesz a számban. Mennyi idő körülbelül, amíg a fogszabi összehúzza a fogaim, hogy ne legyenek ott a lyukak? Tapasztalatok?

2019. ápr. 1. 21:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem a bölcsesség fogakat szokták kihúzni? Én így ismerem a sztorit. Szemfogakat kihúzni? Meredeknek hangzik
2019. ápr. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát vagy bölcsesség fogakat, de az fájdalmasabb, meg azok előrébb tolnák a fogaimat,szóval egyik megoldás sem valami jó.
2019. ápr. 1. 21:21
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha azok előrébb tolják akkor azokat kell húzni. Szerintem inkább fájjon, mint kihúzzak a 4 szemfogamat.
2019. ápr. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Na akkor tisztázzuk. Nem minden esetben ér az valamit ha a bölcsességet húzzák. Van amikor már mindegy, akkor sem szabadul fel jól hely. Attól függ mennyi idős vagy, mennyi ideje nő a bölcsességfogad. De általában előrefele szoktak tágítani és nem hátratolják a fogakat. Biztos hogy szemfogat mondott? Általában a 4-es és 5-ös fogakat húzzák fogszabályozáshoz, de semmiképp nem a szemfogakat. Több szempontból is, először is, a négyes ötös kb egy és ugyanaz, másodszor pedig egyáltalán nem látszik az ötös húzása, a négyesé már kicsit jobban. Nekem felül két 5-öst húztak. A négyeseim behúzása durván 6 hónap volt, de azért az viszonylag nagy fog, túl gyorsan nem is szabad húzni, előfordulhat hogy felszívódik a fog gyökere a gyors mozgatástól, aztán akkor cseszheted. Rokonomnak szintén a bölcsességek miatt torlódtak a tök szabályos fogai, de azt mondta a doki, hogy hiába húzza ki a bölcsességet, nem ér vele semmit. Így elől húzott metszőt, azt mondta senki nem fogja megmondani hogy nem négy hanem három foga van. A luk alig látszott neki, amint felkerült a fogszabi (másnap!!) olyan egyöntetű kinézete volt. 3 hónap után semmi luk nem volt neki.
2019. ápr. 2. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem a két 4-est húzták még tiniként felülről. Szépen beszabályozták, olyan 7-8 hónap volt mire teljesen eltűntek a lukak, de már 2-3 hónap után sem volt olyan feltűnő vigyorgás közben. Ma meg néha a fogorvosnak sem tűnik fel, hogy valami hiányzik, ha újhoz megyek.

Sajnos a huszas éveim elején elkezdtek nőni a bölcsességeim, amikkel nagyon komolyan megszívtam. Összetorlódtak újra a fogaim, úgyhogy most, miután megszabadultam a négy bölcsességtől, megint fogszabályzás előtt állok, bár ez már nem lesz annyira drasztikus.


Azt itt senki nem fogja tudni megmondani, mit engedj és mit ne. Mit muszáj húzni és mit nem. Ezt neked, illetve a fogorvosodnak kell eldönteni. Egy biztosnak látszik. Ha minden marad, akkor csúnyán torlódni fog.

2019. ápr. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!