Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Fogak, szájápolás

A kérdés

Mit lehet ilyenkor enni, inni?

Tömve lett a fogam, de a fogorvos túl mélyre nyomta a tömést és begyulladt. Ma mentem vissza és ki lett szedve a tömés, de nem lett még vissza tömve mert ki kell jönnie a váladéknak a gyulladásból. Szóval most egy nagy lyuk van a őrlőfogamon. Ilyenkor mit szabad enni, inni és mit nem? A fogorvos nem mondott erről semmit.

A válaszokat előre is köszönöm!

Keress kérdéseket hasonló témákban: fog, gyulladás, tömés, fogorvos

ápr. 15. 11:57  Privát üzenet  

A válaszok

Ehetsz mindent, de nem azon az oldalon ahol van a lyukas fogad.Vigyazz ne menjen ra a meleg,inkabb hideget egyel-igyal.

Kamillas öblögetés jòt tesz a gyuladásra.

Nekem ezeket tanacsolta a fogorvosom

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont ápr. 15. 12:07 Privát üzenet

Rágj a másik oldalon, és valami puhát, pépeset. Én ilyenkor ivójoghurtot ittam, utána kiöblögettem.

Attól függ mennyit kell így várnod.

Ebédre valami tartalmas zöldségleves, krumplipüre.

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont ápr. 15. 12:10 Privát üzenet

Igazándiból mindegy ilyenkor mit eszel, a lényeg, hogy lehetőleg a másik oldalon rágj és tartsd tisztán az üreget! Ez nagyon fontos, mert ha eltömeszelődik, akkor megint nem fog ürülni semmi sőt, még jól be is gyullad a gyökércsúcsánál. Evés után alapos fogmosás az érintett területen. Ha kaja ment bele, piszkáld ki (lehetőleg úgy, hogy nem nyúlsz mélyre az üregben, annyira érj hozzá, amennyire látod még a fogpiszkáló végét).

Egyébként nem a fogorvos nyomta mélyre a tömést, ez butaság. Kifúrta a fogad, egészen addig, amíg a szuvas, fertőzött terület tartott. Túl közel volt már a fogbélhez, ez ilyenkor mindig kérdéses, hogy megoldható e csak töméssel, vagy már gyökérkezelni kell. Jól járt el a fogorvosod, adott még egy esélyt a fogadnak, de sajnos már túl mélyen voltak a baktériumok. Nem a fogorvos nyomta mélyre a tömést, hanem te hagytad, hogy eddig szuvasodjon.

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont ápr. 15. 12:35 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Gyökérkezelésre járok, második alkalommal voltam (kegyetlenül fájt) picit be van gyulladva az arcom. Ilyenkor ajánlott kávét inni tejjel vagy inkább ne?
Foghúzás után lehet tömény alkoholt inni, esetleg pálinkát, hogy összehúzza a sebet?
Naponta 4 flektort rapidot meg lehet inni?
Ma kihúzták a fogam és ittam tejet akkor mit csináljak? Meddig tart míg begyógyul? (nagy a lyuk) Azt olvastam, hogy nemszabad inni vagy enni tejterméket. Igaz?
Foghúzás után három nappal már lehet inni kávét?
Fogászati CT előtt lehet inni/enni? Vagy van valami amire oda kell figyelni előtte?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Fogak, szájápolás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!