Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit lehet ilyenkor enni, inni?

IKii kérdése:

Mit lehet ilyenkor enni, inni?

Figyelt kérdés

Tömve lett a fogam, de a fogorvos túl mélyre nyomta a tömést és begyulladt. Ma mentem vissza és ki lett szedve a tömés, de nem lett még vissza tömve mert ki kell jönnie a váladéknak a gyulladásból. Szóval most egy nagy lyuk van a őrlőfogamon. Ilyenkor mit szabad enni, inni és mit nem? A fogorvos nem mondott erről semmit.


A válaszokat előre is köszönöm!



2019. ápr. 15. 11:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Ehetsz mindent, de nem azon az oldalon ahol van a lyukas fogad.Vigyazz ne menjen ra a meleg,inkabb hideget egyel-igyal.


Kamillas öblögetés jòt tesz a gyuladásra.


Nekem ezeket tanacsolta a fogorvosom

2019. ápr. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Rágj a másik oldalon, és valami puhát, pépeset. Én ilyenkor ivójoghurtot ittam, utána kiöblögettem.

Attól függ mennyit kell így várnod.

Ebédre valami tartalmas zöldségleves, krumplipüre.

2019. ápr. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Igazándiból mindegy ilyenkor mit eszel, a lényeg, hogy lehetőleg a másik oldalon rágj és tartsd tisztán az üreget! Ez nagyon fontos, mert ha eltömeszelődik, akkor megint nem fog ürülni semmi sőt, még jól be is gyullad a gyökércsúcsánál. Evés után alapos fogmosás az érintett területen. Ha kaja ment bele, piszkáld ki (lehetőleg úgy, hogy nem nyúlsz mélyre az üregben, annyira érj hozzá, amennyire látod még a fogpiszkáló végét).

Egyébként nem a fogorvos nyomta mélyre a tömést, ez butaság. Kifúrta a fogad, egészen addig, amíg a szuvas, fertőzött terület tartott. Túl közel volt már a fogbélhez, ez ilyenkor mindig kérdéses, hogy megoldható e csak töméssel, vagy már gyökérkezelni kell. Jól járt el a fogorvosod, adott még egy esélyt a fogadnak, de sajnos már túl mélyen voltak a baktériumok. Nem a fogorvos nyomta mélyre a tömést, hanem te hagytad, hogy eddig szuvasodjon.

2019. ápr. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!