Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Néha sajog a fogam a doki...

Néha sajog a fogam a doki szerint minden rendben!?

Figyelt kérdés
Inkább az arcomnál érzem a fájdalmat de biztos a fog. Másfél hónapja lett tömve. Doki azt mondta mert visszamentem vele hogy mély tömés csinál ilyet. Ez igaz? Vagy gyökérkezelni kellene de nem akarja tb alapon megcsinálni? És inkább ezt mondja?
2019. ápr. 23. 18:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem szép, hogy egyből olyanokat gondolsz, hogy nem akarja megcsinálni. Sok minden lehet. Igen, ha mély a tömés, akkor előfordul, hogy egy ideig kicsit panaszos lesz a fog, aztán el fog múlni, de cserébe nem lett egy egészséges élő fog devitalizálva. A gyökérkezelés sosem garancia semmire. Vagy sikerül, vagy nem. Minél hátulsóbb fogról van szó, annál kisebb az esély a sikerességre. A sikeresen kezelt foggal is történhet bármi. Évekkel később is fellángolhat, mint egy góc, továbbá egy jól gyökérkezelt fog rigid, törékeny, sokkal gyakrabban törnek, mint a vitális fogak. Nem beszélve arról, hogy a szakmai ajánlás egy gyökérkezelt fog koronai restaurátumára a koronapótlás, amit nem támogat a tb. Igenis helyesen jár el a fogorvos, a te érdeked (bármennyire is szeretné mindenki azt hinni, hogy a körzetes orvos szánt szándékkel a betegei ellen van), hogy kivárjátok mi lesz. Jó eséllyel sikerül úgy megmenteni a fogad, hogy nem kell miatta több időt, energiát és pénzt beleölnöd. Ha meg nem sikerül, az orvos akkor is megpróbálta. Ez a doki inkább lelkiismeretes, főleg mivel eleve a gyökérkezelésért kapna több pontot (tehát pénzt) a tb-től, így eleve nem is nagyon van értelme a vádaskodásaidnak...

Nekem is volt egy ilyen tömésem, fél évig volt panaszos, egy pohár vízre élesen nyílalt bele a fájdalom. Lassan 5 éve van benne a tömés, azóta nincs is semmi baja, továbbra is vitális a fog, megúsztam egy gyökérkezelést.

2019. ápr. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Akkor még várok. Sajnos nagyon rossz tapasztalatom van a tb s fogorvossal, volt orvoson képes volt csomó dolgot leírni az állam felé holott meg se történt. Pl sose adott érzéstelenítőt állam felé meg lekérte a pénzt. Onnan tudom hogy kaptam levelet az oeptöl. Hiába szóltam volna nekik úgyse tudom bizonyítani.
2019. ápr. 26. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!