Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Vízszintesen álló bölcsességfo...

Vízszintesen álló bölcsességfog eltolhatja az alsó fogsoromat?

Figyelt kérdés

Az alsó bölcsességfogaim vízszintesen állnak és az emlúlt 1 évben látható módon feltorlódtak a fogaim. Csináltattam 3D-s röntgent és az kimutatta hogy mindkettő idegszálon fekszik és a doki közölte velem, hogy ő kiveheti de túl nagy a kockázat az idegsérülésre és szerinte nincs olyan hogy a bö.fog tolná a többit, hanem ahogy az állkapcsom növekszik úgy torlódnak.

Szerintem ez baromság, hiszen már 23 éves vagyok, hova nőljön még az állkapcsom.

Nem mellesleg a tatabányai sztk-ról beszélünk.

Kétségbe vagyok esve hogy most mit csináljak, mert szilárd meggyőződésem, hogy a bö.fogaim miatt csúsznak össze a fogaim és egy éve még nem így néztek ki, de nem is merem sztk-val kiműttetni, mert akkor tutira lebénul az állkapcsom.

Tudtok nekem tanácsolni valamit?



2019. ápr. 24. 05:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Tesomnak is ez volt. Abbsn az időben nem röntgenezték az állkapcsot eseteleges problémák után kutatva hanem feltették a fogszabályzót és kész, 30 éves korára keszitettek egy röntgent es akkor jaaaaj hat a bölcsességfog nyomja a többit mintkét oldalról ki kell operálni. Úgy jársz mint a tesóm szamits elég nagy fájdalmakra mivel egyre jobban fog rányomni a többi fogra. A helyedben azon lennék, hogy műtsék ki.
2019. ápr. 24. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Keress egy jobb szakembert, és lehetőleg vetesd ki.
2019. ápr. 24. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia, mi lett veled végül? Nekem is így vannak a fogaim :(
2020. márc. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sziasztok, elmentem maszekhoz, ahol megnyugtattak, hogy enyhe utózsibbadás rizikójával kivehető. Tökéletes munkát végeztek. Kiműtötték az érintett fogat és megállt a torlódás.

Érdemes maszek orvosok véleményét kikérni, mert arról ne is beszéljünk hol tartanak az sztk-s orvosok. Remélem téged is rendbe tudnak hozni.

2020. jún. 5. 06:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!