Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogtömés szurival, vagy szuri...

Fogtömés szurival, vagy szuri nélkül? Melyik fáj kevésbé?

Figyelt kérdés

Eddig sosem kértem szurit fogtöméshez. Jó, mondjuk kb 4 éve nem volt tömve fogam, és már fogalmam sincs, milyen érzés, de tudom, hogy nem valami jó, és azért szuri nélkül fáj...


Azt mondták, egy kis lyuk van a fogamon, bár ez kb 1 hónapja volt :D Nem fáj különösebben, ritkán érzékeny. Lehet, már közepes lyuk lett belőle, de részletkérdés.

Soha nem kértem szurit töméshez (jó, életembe eddig 2-ször tömték a fogam :D )

Viszont most erősen gondolkodok, mert nemsokára van időpontom, és bevallom rettentően félek. Kérjek szurit, vagy ne? Valóban jobban fáj a szuri, mintha simán betömnék? Szurival együtt érzek valamit? Fájdalmat?

Ha pl a sima szurit nézzük pl kézbe, vagy a vérvételt, ahhoz képest mennyivel fáj jobban az ínybe kapott? Fuh, gyűlölöm a fogorvosi cuccoknak a hangját, kiráz a hideg most is, ahogy ezt írom. Iszonyúan félek, és nem tudom, melyik módszer a fájdalommentesebb :(



2019. ápr. 24. 21:13
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
Csak nyugalom! Kérj nyugodtan érzéstelenítőt, ha ennyire be vagy sz@rva. A szuri nem fáj,max kellemetlen de túlélhető. Fogtömés meg abszolút nem jár fájdalommal
2019. ápr. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
27%

Először is, ha a szuvas fog fáj, az régen rossz, az már egy előrehaladott állapot, amit akár gyökérkezelni is kell. A szuvas fog kezdeti stádiumában nem fáj.

Másodszor: attól függ, mekkora. A fúrás akkor lesz kellemetlen, mikor az orvos átjutott a zománcon és a dentint tisztítja már. Ez a rész érzékeny. Szerintem azzal járnál a legjobban, ha kikérnéd az orvos véleményét. Mekkora a szuvi, bírható lehet-e szuri nélkül. Ennyi alapján nem lehet tanácsot adni, amúgy meg mindenkinek más a fájdalomküszöbe és az sem mindegy, milyen fogról van szó, fent a metszőfogaknál például vmivel kellemetlenebb a szuri, mint szintén fent egy őrlőfognál.

2019. ápr. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm

Akkor majd megkérdezem


Jobb oldalt felül, egy őrlőfogamról van szó egyébként

2019. ápr. 24. 21:29
 4/6 A kérdező kommentje:

Egyébként nem lehet közben zenét hallgatni „füldugóval"? Vagy az bezavarhat a ketyeréknek? :D

Egyszerűen gyűlölöm a fogorvosi cuccok hangját, valamiért rettentően irtózok tőlük.

Ez a módszer most jutott eszembe. Létezik, hogy ilyet engedélyez a fogorvos?

Talán nem izgulnék annyira, ha kevésbé hallanám a hangokat.

2019. ápr. 24. 21:40
 5/6 anonim ***** válasza:
kérdezd meg tőle
2019. ápr. 25. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én mindig kérek mindenért injekciót..egyáltalán nem fáj szerintem..volt már hogy úgy is éreztem picit a tömést,hogy le voltam érzéstelenítva..na hát akkor kézpeld el mit fogsz érezni,ha nem kapsz fájdalomcsillapítást :DD ne legyél már mazo...én kb elalszok a fogdokinál amúgy,mert annyira nem érzek semmit
2019. ápr. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!