Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kiesett a fogtömés mit a...

Kiesett a fogtömés mit a visszatömés folyamata?

Figyelt kérdés
Mit fog a doki vele csinálni? A visszatömés folyamatát úgy értem. Érdemes érzéstelenítőt adjon erre?

2019. ápr. 26. 08:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha gyökér kezelt a fog lehet nem ad, nekem se szokott olyankor, de azért rá kérdez, hogy adjon-e. De nem szoktam akkor kérni, mert szerinte is felesleges. Egyáltalán nem érzek olyankor már semmit vele.


A visszatömés az annyi, hogy kicsit fúr és csiszol, ugyan úgy mint az első tömésnél, majd betömi. Ha nagynak látja a lyukat, talán csinál egy gyökér kezelést is.

Ha első fogról van szó, lehet jobb, ha koronát kérsz inkább tömés helyett. Egy tömés 5ezer, korona 10. Nekem első fogam lett betömve, majd kiesett a tömés, majd vissza betömve, majd kiesett a tömés és rakattunk inkább koronát. Utána egy másik első fogam is tömve lett, kiesett és már nem is szaroztunk rajta. Pedig nem egy kókler fogorvosom van, hátsót amit töm az benne marad, van amelyik elsőbe is ugyan úgy benne maradt. Meg tényleg egy kicsi csonkot is nagyon szépen fel tud építeni, úgy hogy az tartós legyen, de ha ilyen van akkor lehet jobb a korona.

2019. ápr. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Első! Nem tudom ezek milyen árak, még egy vidéki magánrendelőben is drágább mindkettô, a tömés 8-15e, korona meg sehol nem 10, 25e alsó hangon. Körzetes orvosnál a tömésért nem, pótlásért kell fizetni, kb hasonló árakkal.
2019. ápr. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Fogalmam sincs, te hova jársz, de szerintem keress másikat. Én városba járok fogorvoshoz, eléggé fel van szerelve, korszerű minden, a szék is maga nem tudom hány millió, meg van egy kissebb tv is a páciensnek, hogy közbe elfoglalja magát. A környék legjobb fogorvosa, alig lehet hozzá időpontot is kapni, de még drágán is dolgozik itteni viszonylatok szerint, de mivel jól dolgozik ezért megéri a pénzt. Vannak erre sokkal olcsóbbak is, csak ha csinálnak egy tömést a szadat nem tudod összezárni, meg a korona az véletlenül se illik a képbe, a műfogsorról meg ne is beszéljünk.

Huzás ingyen van, tömés 5, korona 10, a röntgen árát azt nem tudom, eddig két alkalommal csinált, de akkor nem kellett érte fizetni. Szájsebészet részük is van, de ott még szerencsére nem voltam.

2019. ápr. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!