Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért nem írják fel nekem a...

Miért nem írják fel nekem a fogszabályzót?

Figyelt kérdés

Sem a sulis fogorvos, sem a körzeti fogorvos nem írta fel mikor megnézik a fogamat.

Elől az egyik metszőfogam rajta van a másik metszőfogamon, illetve a két szemfogam picit előrébb van. (alul ugyanígy)

Alul a két hatos fogam ki van húzva, ebből kifolyólag a két hetes fogam kicsit befelé dől. A többi fogam jól áll, a harapásom jó.

Szerintetek milyen okból nem írják fel nekem?



2019. ápr. 30. 12:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Mert valószínűleg nincs rá szükséged. De menj el maszekhoz, pénzért még a füledre is raknak egyet.
2019. ápr. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Leírtam, hogy a hetes fogam befelé áll és a foghiány miatt el összébb csúsztak. Ráadásul felül még a bölcsességfogamnak sincs hely
2019. ápr. 30. 12:31
 3/6 anonim ***** válasza:

Azért nem írják fel mert nem tb köteles, nem tudják "receptre" írni bár kérdés hány éves vagy, mert ha 18 alatti akkor kedvezményes, de akkor magándokinál is az lesz.

A körzeti fogorvos nem biztos hogy fogszabályozó szakember, ha felírja neked, neki kell vele foglalkozni, és ha nincs külön erre is szakosodva, akkor nem tudja felírni, meg akkor simán el is ronthatja a fogaid

Keress egy fogszabályzó orvost, ő fog segíteni.

2019. ápr. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget! Rákerestem neten és ott meg van adva az is, hogy ő fogszabályzó szakorvos is.

Bár azt nem tudom, csinál-e. De beutalót azt adhat mindegyik fogorvos, nem? Vagy ez hogy működik?

2019. ápr. 30. 12:37
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem úgy működött, hogy azt mondta a doki, kellene a fogszabályozó, de akkor rakja fel ha elmúltam 18, mert akkor teljes áron megvehetem 😂

Szóval elmentem egy magán rendelőbe, gond nélkül megbeszéltük, doki levette a mintát, megrendelte, én meg kifizettem. Felrakta, azóta járok hozzá, nemsokára leveszi. Alkalomként egy 10es, szerintem nem drága. A fogszabályozó meg 200 volt.

2019. ápr. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
keress rá,hogy a közeledben hol csinálnak tb-re 18 alatt fogszabit és jelentkezz be minél előbb.úgy sokkal olcsóbb lesz,mint később 18 felett 4-5x áron..
2019. ápr. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!