Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi van ha túl sok fájdalom...

Mi van ha túl sok fájdalom csillapítót veszek be?

Figyelt kérdés

2napja nagyon faj a fogam.

Legkorábban szerda este vagy csütörtökön tudok menni orvoshoz.


De nagyon sok gyógyszert szedek.

Algopirin, algoflex, cataflan, apranax es brufent kezdtem most.

Lehet valami bajom ha sokat beveszek?

Tegnap bevettem 3 algopirint, 2 algoflex, 1 apranax es 2 vagy 3 cataflan


2019. máj. 6. 10:50
 1/4 anonim válasza:

Igen, lehet bajod de olvasd el a betegtájékoztatót abban az is benne van hogy mivel nem lehet összekutyulni.

Egyszerre csak egy féle fájdalomcsillapítót szedj!

2019. máj. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A paracetamol tartalmű gyógyszerek pl végérvényesen tönkre tudják tenni a májadat. Tényleg. És nem úgy van, hogy "kicsit rosszul vagy", akkor abbahagyod a gyógyszert, és rendbe jössz. Kellő adag után már nincs visszaút, egyenes belépő a májátültetéshez. Ha találnak donort.

Ne lépd túl a napi maximális adagot!!!

Az Algopyrin ha jól tudom a gyomornyálkahártyát károsíthatja, és nyilvána többinek is van mellékhetása, amik fokozottan jelentkeznek, ha túladagolod őket. Ha nagyon fáj, menj az ügyeletre.

2019. máj. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezek közül egyikben sincs paracetamol. Az tényleg tönkre tudja tenni a májad elég könnyen.

NSAID kevésbé veszélyes bár amit bevettél tényleg sok, meg értelmetlen főleg, kombinálni is meg ezek olyanok, hogy hiába emeled a dózist nem fogja annyival jobban csillapítani. Kb 1 óra mire hatnak és 4 órán át. Napi 9x bevenni nem igazán van értelme.

Nekem most Xilox nevű gyógyszert írt fel a fogorvosom, abból bevettem 2 port és fél napig nem fájt utána. Viszont abban az 1-1,5 órában amíg nem hatott addig kibírtam valahogy. Nem fog gyorsabban hatni attól hogy többet veszel be sajna

2019. máj. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kaptam ra antibiotikumot es flextor port. Vegre tudtam aludni ejszaka, bar neha így is elkezd fájni nagyon
2019. máj. 7. 12:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!