Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ki mit gondol a limoneneről?...

Ki mit gondol a limoneneről? Mert azt is olvastam, hogy természetesen is előfordul, de azt is, hogy veszélyes lehet. Ennek ellenére sok fogkrémben van.

Figyelt kérdés
2019. máj. 9. 12:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Bizonyos formában/mennyiségben/koncentrációban bármilyen anyag veszélyes lehet. A fogkrém egyébként nem arra való, hogy megegyék - nyilván nem tartalmazhat méreganyagot, de semmiképp sem tartozik az élelmiszerek közé (még a gyógynövényes vagy az ízesített fajták sem).

A limonénnek viszont sokféle felhasználási módja van: tisztítószer, légfrissítő, gyulladáscsökkentő, fertőtlenítő, ízesítő gyógyszerekben, kozmetikumok, de felhasználja az élelmiszeripar is. A citrom (ahonnan a nevét kapta) és a citrusfélék nagy mennyiségben tartalmazzák.

2019. máj. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ajánlott cikkek között volt hetekkel ezelőtt a hazipatikatol egy cikk, ha beirod a googlebe, hogy limonene hatása akkor megtalálod szerintem. Tudom, hogy a fogkrém, nem enni való... semmilyen formávan... ahogy nyilvánvalóan te is tudod, hogy a légfrissítő se stb, mégis úgy említi, hogy ártalmas lehet. Ennek mond ellent az is tény, hogy citrusfélékben is van, hacsak nem több fajtája van. A wikipédiás cikket is olvastam róla. Természetes és mesterséges formája is lehet.
2019. máj. 9. 18:14
 3/4 anonim ***** válasza:
"A citromos illat a limonene nevű vegyi anyagból származik, ami ha egyes levegőben keringő vegyületekkel érintkezik, formaldehidet képezhet, ami pedig rákkeltő. Egy angliai kutatás szerint minden két levegőbe kerülő limonene-molekulából egy formaldehid molekula születik." Ezt írják róla a házipatikás cikkben. És pont ezt írtam az első mondatomban is: bizonyos formában/mennyiségben stb. bármi káros vagy mérgező lehet. Például víz nélkül nem lehet élni, de ha beleesel egy tóba és nem tudsz úszni, akkor belefulladsz. A limonén maga nem rákkeltő, csak légnemű formában más vegyületekkel találkozva formaldehidet képez, ami pedig rákkeltő.
2019. máj. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Amúgy a füstölt hús azért áll el,mert többek között formaldehid és kreozot(vasúti talpfák nyári finom illata)van benne a füstöléstől.Na meg a gyökérkezelő guttaperkát is állítólag formaldehid tartalmú ragasztó tartja a gyökércsatornában.Amúgy mindig kiszórom a filteres teát a filterből a vízbe ha épp olyan akad a kezembe.Nem baj a tudatosság.
2019. máj. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!