Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha a körzeti fogorvos húzást...

Ha a körzeti fogorvos húzást mond, akkor a szájsebészeten van esély fogmegtartó kezelésre?

Figyelt kérdés

Adott beutalót a szájsebészetre, mert ő nem vállalta a kihúzást, 3 fogat is kellene.

A szájsebészeten, másik orvos lehet hogy tud vele valamit kezdeni?



2019. máj. 13. 12:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ott nincs már esély. A szájsebészeten leginkább húznak. Ha szertnél még egy esélyt, akkor menj el egy maszekhoz.
2019. máj. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Így van, menj el magánhoz. Az állapotfelmérés mindenhol ingyenes. Aztán majd megmondja, hogy ő tudna-e mást ajánlani.
2019. máj. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Általában nincs. Magándokihoz menj el, hátha van valami megoldás.
2019. máj. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ott már csak húznak, esetleg ha van a szájsebésznek magánrendelője, akkor mehetsz oda, miután kikérted a véleményét, hogy biztosan ki kell-e húzni mindet.
2019. máj. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
értem köszi, az egyik lyuk olyan mintha egy kráter lenne a fog közepén, de nem érzékeny, azt hittem arra elég egy tömés rá is kérdeztem, de húzást mondott arra is.
2019. máj. 13. 15:11
 6/9 anonim ***** válasza:
Szájsebészek húzással foglalkoznak, nem töméssel.
2019. máj. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha már szájsebészhez utalt, akkor tényleg nagy baj lehet. Igen, az a baj, hogy ezt hiszitek, hogy van egy kráter, arra rátöm az orvos oszt jó napot. De mégis mi marad a fogból, ha az orvos kifúrja a fertőzött területet? Semmi persze, hiszen ha saját leírásod alapján is kráter, akkor ott lényegében nincs mihez építkezni.

Hozzáteszem, a körzetis orvosnak is a maszek munkából van pénze. Magyarán, ha az a fog bármily módon menthető lenne, akkor felajánlotta volna a koronapótlást, amiért neked még a körzetes orvosodnál is fizetned kell. Ha ilyesmi nem került szóba, annak egy oka van: mert nincs mit megmenteni. Még egyszer kihangsúlyozom: az orvos érdeke lenne menteni a fogadat, főleg ha potenciálisan fizetős vendég vagy. Úgyhogy el lehet menni maszekba, de garantálom, hogy nem fogsz különb véleményt hallani, az pedig hazugság, hogy az állapotfelmérés ingyenes, mivel ezt rendelője válogatja. Egy igényesebb rendelő, aki megválogatja a pacientúráját és nem bízza a véletlenre, hogy kijön és ki nem, ott bizony már egy státuszfelmérésért is fizetni kell (de minimum a röntgenért, ami a te esetedben a státuszfelmérés elengedhetetlen része), hiszen nem akarják ők sem, hogy olyanok rabolják az idejüket, akik csak egy másodvélemény miatt jönnek el ingyér, hogy aztán mikor meghallják a magánrendelőben előforduló árakat, leforduljanak a székről. Ahol ingyenes a státusz, az olyan hely is (olcsó húsnak híg a leve - tartja a bölcs mondás). Nyilván van kevés kivétel, de egy bizonyos: ha a körzetes orvosod kihúzatná, annak az az oka, hogy ki kell húzni.

2019. máj. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Megértem ha ki kell húzni csak mivel eddig hanyagoltam a fogászatot most tájékozódok hogy mire számíthatok.

2 éve még másik körzetis orvos volt ő egy jobban ínyig letört fogat simán kiszedett, ez a mostani rögtön azt mondta ő nem nyúl hozzá.

2019. máj. 13. 22:06
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem nyúl hozzá, mert ha húzni kell, nagy az esélye, hogy összeroppan és azzal még többet kinlódhat vagy akkoris elküld a szájsebészetre. Én még mindig azt ajánlom, hogy keress fel egy maszekot. A körzetisek között van olyan az én véleményem szerint aki nem kezd bele egy macerásabb bezelésbe és egyszerübb kihúzni. Aztán majd mész pótolni, ami megint neki pénz. Persze a maszek is a pénzre megy nyilván, de ök kevésbé stresszesek szerintem és nem ijednek meg a kihivástól.
2019. máj. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!