Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogban lévő csap eltàvolítàsa...

Fogban lévő csap eltàvolítàsa lehetséges?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő. 11 éves koromban balesetet szenvedtem biciklivel így letört a negyede a bal oldali metsző fogamnak. Akkor raktak rá egyszerű tömést ami másnap fogmosás közben kijött. Így hagytuk. Rá 3 évre egy fém csapot raktak bele és úgy rá a tömést. Ez a tömés már 3 és fél éve benne van de azt vettem észre minta a szélénél elkezdett volna sárgulni, tönkre menni. Gondolom lassan újra meg kell közelítenem a fogorvost ez miatt... A kérdésem az lenne ha bevállalnám a koronát akkor az a fém csap el lesz onnan távolítva? Vagy arra rá teszik a koronát? Mert attól tartok hogy a csap roncsolná a megmaradt ép fogam. Esetleg valakinek van tapasztalata a korona tömést illetően? Előre köszönöm válaszokat:)

2019. máj. 15. 19:45
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha gondolod, én ingyen kiütöm neked azt a csapot.:) De komolyra ferdítve, a koronát is csapra szokták felragasztani, szóval az kelleni FOG.:) Bár lehet, hogy a fogorvos ki FOG-ja cserélni. (Bocs, ma sziporkázok)
2019. máj. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
El lehet távolítani persze, viszont ha sok hiányzik a foganyagból, akkor nem nagyon lehet mire ráhúzni a koronát, tehát akkor újfent szükségessé válik a csap. Ha fel lehet használni, akkor bent is hagyják, máskülönben kicserélik.
2019. máj. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!