Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Törött, gyulladt fog eltávolít...

Törött, gyulladt fog eltávolítása?

Figyelt kérdés

Van egy törött fogam ami feldagasztotta az arcom. Mit gondoltok, ha holnap elmegyek a fogászatra ki fogják húzni? A fogorvos sájszebész is.Ésmár nagyon fáj is. 😭

17/F



2019. máj. 15. 20:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szájsebész ki tudja húzni.
2019. máj. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
ki fogja szedni. ne félj, telepumpálnak érzéstelenítővel (ami bármilyen meglepő, nem fáj mikor beadják, inkább nyomás, mint szúrás). fontos hogy vigyázz a fogaid egészségére!
2019. máj. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a bíztatást!

Egyébként kb 2 évnél is több hogy eltört csak eddig nem fájt meg nem is volt baja ezért nem mentem hamarabb meg amúgy is nagyon tartok a fogorvostól de ezt már nem lehet tovább húzni szerintem.. Alsó 6-os fog.

2019. máj. 15. 21:00
 4/15 anonim ***** válasza:
nem szabad húzni semeddig sem! én nem önszántamból húztam (külföldi utazás előtt tört le), és sajnos az alatt a 2 hét alatt annyira továbbromlott, hogy nem lehetett megmenteni (gyökérkezelés+korona kombóval), ki kellett húzni és hidat csináltatni. ha egyből el tudtam volna menni, talán még mindig meglenne a saját
2019. máj. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Kihúzták de rettenetesen fájt. Kaptam antibiotikumot is . 😩
2019. máj. 16. 11:42
 6/15 anonim ***** válasza:
jesszus :S remélem hamar rendbe jössz! örülj, hogy túl vagy rajta!
2019. máj. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Augmentint kaptam, mellé Enterolt szedek. Nem lesz hasmenésem tőle?
2019. máj. 16. 13:43
 8/15 anonim ***** válasza:
71%

“Kihúzták, de rettenetesen fájt”

Ez akkor legyen tanulság. Több, mint két éve aszalod a szádban, nem nagyon tudom, hogy mi egyebet vártál? Nem győzik a fogorvosok hangsúlyozni, hogy mennyire fontos a megelőzés. Ha fáj, az már régen rossz. Felhívom a figyelmedet, hogy a penicillin felfedezése előtt ez az állapot, amit te leírtál potenciálisan letális volt. Jól olvasod, ebbe belehaltak emberek. Nem akkor megyünk, amikor fáj, mert az mindig nagy bajt jelez sőt, a fájdalommentesség sem garancia semmire, el kell járni évente, félévente ellenőriztetni, ha gond van (pl szuvasodás) minél hamarabb megcsináltatni. Minél tovább húzod, annál kellemetlenebb terápiában lesz részed és a gyógyulás is annál tovább tart. No meg persz az élmény sem lesz felemelő.

Mindenesetre jobbulást kívánok és remélem innentől fogva jobban odafigyelsz ezekre a dolgokra!

2019. máj. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Igen, bele is lehetett volna halni ezt a doki is mondta el is sápadtam utána.. Mostmár mindig figyelni fogok a fogaimra.
2019. máj. 16. 15:04
 10/15 A kérdező kommentje:
Szóval: "Augmentint kaptam, mellé Enterolt szedek. Nem lesz hasmenésem tőle?"
2019. máj. 16. 16:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!