Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsesség fog műtét után...

Bölcsesség fog műtét után meddig kell óvatosnak lenni?

Figyelt kérdés
Ugye mondták, hogy nem szabad szívogatni, nyelvvel piszkálni, mert ki jön belőle a vérrög. Mennyi idő után lesz olyan állapotban, hogy már nyugodtan lehet pl szívószállal inni, szénsavas üdítőt inni, rendesen fogat mosni stb? Illetve mikortól lehet normálisan igénybe venni a műtött részt rágáshoz?

2019. máj. 16. 11:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekelne. Nekem a tiltásokra (tejtermék, szénsavas ital..stb)azt mondta a doki, hogy igazából azok a varratszedésig vonatkoznak, de én túl óvatos vagyok(lehet ez hiba), mert nem merem használni még két hét után sem azt az oldalt. És még így is volt, hogy kiöblítettem belőle valami (kaja?) maradékot vagy nemtommit.

Mondjuk én duzzadt is vagyok még picit és nem szivesen alszom azon az oldalon, de nekem kettőt vettek ki és eléggé szét van szabdalva a szám. Szóval kímélem.

De érdekelne mások mikor kezdték el használni a műtött oldalukat, még mielőtt teljesen tönkreteszem a másik oldali fogaimat...*-*

2019. máj. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

amúgy szívószállal szerintem már egy-másfél hét után simán ihatsz (nekem barátnőm műtét után úgy ivott, orvosi tanácsra...), szénsavas is mehet szerintem, a fogmosás pedig már a 2. naptól lehet nagyon ovatosan, a seb környékén, és ahogy telnek a napok, egyre bátrabban.

Én még a varratokat is próbáltam mosni soft fogkefével, de vérzett (gondolom meghúztam a varratot), szóval nem erőltettem utána a dolgot.

Curasept Ads nagyon jó közvetlenül műtét után, én egy hét elteltével Corsodyllal öblítettem.

(előző voltam)

2019. máj. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!