Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » FOGSZABÁLYOZÁS KÉRDÉSEK?

FOGSZABÁLYOZÁS KÉRDÉSEK?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy pár kérdésem a készülékkel kapcsolatban. Tegnap rakták föl és este mikor fogat mostam majd nyelvet tisztítottam úgy éreztem,hogy ahogy kinyújtom a nyelvem és "erősen" tisztítom (hasonlóval): [link]


mint ha tehát ahogy a nyelvem erősen oda nyomódik az alsó fogszabályzóhoz félek,hogy lefog esni valamelyik "tappancs" vagy maga a készülék elgörbül...erre mennyi az esély? Elég szorosan oda kötik azért ezt a készüléket,hogy csak így lejöjjön?

Emiatt nem is merem annyira alaposan megtisztítani a nyelvemet mert már fáj is ahogy oda nyomódik.



A második kérdésem a köpés. Fogmosás után ha erősen köpök,hogy tényleg minden fogkrém kijöjjön a számból az baj? Vagy gyengéden kének köpni?


És szívni lehet? Vagy azt is gyengéden?


Illetve ha nagyon fáj..algopyrint veszek be mert az használ..de ha abból naponta 1-2t veszek be az nagy gond?


Válaszaitokat előre is köszönöm <3



2019. máj. 16. 21:53
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ennyitől nem eshet le, csak ha erősen ráharapsz valamire. Egyébként ha egy tappancs leesik sincs semmi. El kell menni a fogorvoshoz és visszaragasztja. Van ilyen, mindenkivel előfordul.
2019. máj. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

Szia, nekem 8 éve van már fogszabályzóm. Volt már kivehető, éjszakai, átlátszó, alsó, felső, és most ragasztott. (De hamarosan hála az égnek leveszik)

A tappancs nehezen tud lejönni ha normálisan oda van ragasztva, valami keményet, ragacsosat kell ennél ahhoz hogy lejöjjön de akkor is csak a fogadrol jön le, a dróton ott marad,szóval nem kell félned hogy lenyeled. A nyelveddel kapcsolatos kérdést nehezen tudom elképzelni, nekem az sosem volt gond, de a fogaimat mindig/állandóan feszítette, na azt megkellett szokni, nem tudtam aludni stb, de erre meg ott van a fájdalom csillapito, és hidd el egy idő múlva már nem fáj.

Köpni nyugodtan kophetsz, semmi nem történik, nekem a nyelessel voltak inkább bajaim, de mindent meglehet tanulni vele.

Keveske gyógyszerrel veszeld át amíg megszokod, aztán jobb lesz.

Remélem tudtam segíteni

2019. jún. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!