Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Honnan állapíthatom meg, hogy...

Honnan állapíthatom meg, hogy ki kell-e húzni a bölcsességfogaimat?

Figyelt kérdés

Azért mert szabálytalanul nőnek, vagy valami hasonló miatt. Mind a 4 bölcsességfogam kinőtt, van 1 ami csak 90%-ban. Fogorvoshoz évente minimum eljárok, de eddig még nem hallottam egyiktől sem hogy ki kéne húzni/műttetni, viszont nagyon sok embernek ki kell, úgyhogy felmerült bennem a kérdés, hogy hogyan állapíthatnám meg egyértelműen. Legközelebb biztos megkérdezem a fogorvostól, csak az a baj hogy nem rég voltam. Azt mondta, hogy szépek a fogaim, de a bölcsességet lehet azért nem említette, mert nem kérdeztem. Elég sok ismerősömnek ki kellett már húzni, legalább az egyiket, ezért is gyanakszom.

Szerintetek?

21/N


2019. máj. 17. 15:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem a röntgent nézte meg, és azt mondta, hogy maradhatnak, mivel szép egyenesen nőttek. Persze ha súlyosan szuvas, az más, de amíg egészséges, addig békén lehet hagyni. Nekem a négyből eleve csak három nőtt ki, a negyediknek nyoma sincs a röntgenképen sem. Rágáskor ez néha okoz egy kis kellemetlenséget, de nem biztos, hogy a ki nem nőtt fog párjának az eltávolítása segítene.
2019. máj. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha kinőtt, és nem okoz problémát, (nem torlódtak miatta a többiek, amit a doki látott volna) akkor kell kihúzni ha menthetetlenül elromlik. Annyi h gyökérkezelni nehéz, sokszor nem is sikerül, ha nagyon elromlana.
2019. máj. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha nem okoz panaszt, akkor úgy mégis mért kéne? Hogy jut egyáltalán ilyen eszedbe?!
2019. máj. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Akkor ezekszerint nincs velük baj.

#3 nem gondoltam hogy ki kell húzni, csak meg akartam róla bizonyosodni. Azért, mert az ismerősi körömben ritka akinek ne kellett volna legalább 1-et kihúzni. Valamint azért is merült fel bennem a kéréds, mert az egyik egy kicsit ferde.

2019. máj. 17. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!