Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Fogak, szájápolás

A kérdés

Üdv. Az a problémám már egy ideje hogy az egyik rágófogam jobb oldalt nagyon fáj ha hirtelen harapok rá valami keményebbre. Lehet fogínygyulladás?

kb már 3 hónapja tart a dolog.Mi ez? Csak akkor fáj amit írtam máskor sose.ha összeérintem erősen a két fogam akkor picit érzem.Úgy hallottam az ínnyel van valami és gyökkezelni kell...... Meddig lehet húzni?

máj. 21. 03:10  Privát üzenet  

A válasz
A kérdező kommentje:

Utólag hozzáteszem a fogam nem lyukas

# 1/2Időpont máj. 21. 03:12 Privát üzenet
Lehet a gyökérnél van gyulladás, ilyenkor kell gyökérkezelni, de ciszta is lehet, az húzás vagy műtét. Ha az íny van gyulladásban, akkor nem kell gyökérkezelni, hanem fogkövet leszedni és az ínyt kezelni, ha ínytasak van, akkor azt kell kezelni. Ha már 3 hónapja fáj, akkor éppen ideje fogorvoshoz menni.

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/2Időpont máj. 21. 06:53 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Van-e valakinek tapasztalata a BIOLÓGIAI fogászat terén? Jobb-e mint a szokásos, hagyományos fogászat?
Először alul kezdett el vérezni a fogínyem, utána pedig a felső fogaimnál is. A fogorvos azt mondta ez csak enyhe fogínygyulladás. Hol egyik fogam fáj, hol a másik. Mit tehetnék?
Fog javulni a fogínygyulladás?
Ma felrakott Bracketen levő piros és kék pöttyök (vmi jelzés lehet, jobb-bal fogak) el fognak tűnni? Lekopik? Leesik?
Fogínygyulladás, de a doki 2 hétig nem rendel?
Klórhexidintől elszíneződött fog kezelésére a polírozás vagy a fehérítés a jobb/tartósabb megoldás?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Fogak, szájápolás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!