Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Antibiotikumtol elmulik a...

Antibiotikumtol elmulik a gyulladas ha nem megyek fogorvoshoz?

Figyelt kérdés
Par napja elkezdett fajni egy letort, de azota gyokerkezelt fogam. A haziorvoshoz elmentem, irt ki klimicin antibiotikumot. (dalacin hatoanyaga). 3szem van meg az antibiotikumbol, oblogetek hol corsodyllal, hol listerynnel, hol sós meleg vizzel. Mar csak 9-10orankent fajdul meg a fogam de akkor se olyan veszes mar. Szedek hol agoflex fortet, hol cataflam dolot. Rettegek a fogorvostol. Olyannyira hogy halalfelelmem van ha menni kell. Ezt azota miota egyik ismerosomnek az unokatestverenek ferje egy fogko leszedes utan nem allt el a verzes es kiderult leukemiaja van, ra 20napra meghalt. Vegig kovettuk paran a rola szolo hireket. Azota rettegek. Igen, erosen hipochonder vagyok. Szerintetek ha megnyugszik vagy elmulik a gyulladas az antibiotikumtol, fajdalom es gyulladascsokkentotol es oblogetestol meguszhatom egy darabig a fogorvost? Probalom osszeszedni magam, de nagyon nagyon felek. Nincs bedagadva az arcom, csak ha nyomkodom a fogam gyokerenel, felso fog, akkor ott erzekeny.
2019. máj. 21. 14:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A háziorvos nem fogorvos, nem tudja, hogy a gyulladás pontosan mitől van. A gyógyszer és az öblögetés lehet, hogy csak elfedi a tüneteket, de nem gyógyult meg, és még nagyobb baj lesz belőle.

Mennyi az esély arra, hogy veled is az történjen a fogorvosnál, amit az ismerős ismerősének az ismerősével???

Szinte semmi.

2019. máj. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván sejted hogy a leukémia így is úgy is elvitte volna az illetőt, ha nem megy fogdokihoz is, szegény.

A kérdésedet illetően, átmenetileg lehúzza a gyulladást az antibiotikum, na és akkor menj el dokihoz. Mert újra be fog gyulladni, sajnos nem is sokára, lehet két három nap múlva, ugyanis a már gyökérkezelt elhalt fogad gyökerénél nem fog kiírtódni minden baci. Az belobban az első adandó alkalommal. Most rendbe tudják hozni könnyebben, mint ha mondjuk a környéke is begyullad. Ráadásul, a sok antibiotikummal és gyógyszerrel addig a gyomrod és a szervezeted is terheled. Menj el, szólj a dokinak hogy rettegsz, aztán kapsz injekciót és simán kezelni fog, te meg nem is érted majd miért féltél.

2019. máj. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem fog elmúlni, csak ideiglenesen, utána újra begyullad és be is dagadhat az arcod, iszonyú fájdalmad is lehet, rá mehet más szerveidre a gyulladás, inkább ettől félj, ne a fogorvostól. Nálam jobban nem hiszem, hogy bárki is fél, de én elmentem egy letört, gyökérkezelt foggal, kihúzták, semmit nem éreztem, csak az injekciót, a vérzés hamar elállt, negyed órát kellett gézre harapni.

A leukémiás ismerősöd nem a fogászat miatt halt meg, hanem a rák miatt. Remélem azt nem képzeled be, hogy neked is az van.

Addig menj el ameddig nem nagyon fáj, mert akkor a kezelés, vagy a húzás sem lesz fájdalmas. Minél előbb mész, annál hamarabb túl leszel rajta és megnyugszol.

Keress egy jó fogorvost, akit mások is dícsérnek.

2019. máj. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia, en aterzem a felelmed, nekem is volt regen. Akihez jartam fogorvos meg a regi modszerek szerint dolgozott, ha ugy gondolta nem kell erzestelenito akk nem is adott, hiaba ugraltam a szekbe, es ezt tizen par evesen atelni, azt hittem meg par honapja is h ez orokre megpecsetelte a fogaim sorsat meg h en egyszer betegyem a labam egy fogorvosi rendelobe. De februar marcius kornyeken valahogy ravettem magam h ez nagyon nem maradhat igy, ha majd harminc par leszek alig lesz fogam, amit nem akarok! Es talaltam is egy fiatal ambiciozus doktornot (aki meg szep is :) es a legsurgosebb fogam utan (amit gyokerkezelni kellett) rajottem h en amugy miert is feltem eddig, nem is ereztem semmit, es sorjaban megcsinaltattam az osszes fogam, mert eleg soknak a barazdajaban mar elkezdett barnulni, meg a sok eves kihagyast sajnos ket fogam is banta, letortek gyokerig, ugy kellett kikaparni (itt se ereztem semmit).. a vegen mar vigan mentem hozza, es szomoru is voltam h nem megyek egy darabig ezutan. Szoval a lenyeg h fel a fejjel ne felj, tenyleg nincs mitol!
2019. máj. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!