Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelés utáni problémák....

Gyökérkezelés utáni problémák. Valaki tud erről valamit?

Figyelt kérdés

Nos.. a történetem elég hosszú lesz, de bízom abban hogy valaki tud valami hasznos választ adni. Nagyon fontos lenne.

A történet a következő:

Márciusban elmentem a fogdokimhoz, mert az első két fogam kicsit kezdett már lyukasodni. Nem fájt meg semmi, de kicsit csúnyácska volt hogy kezd feketedni. Megkértem, hogy csinálja meg. Megcsinálta. Azóta amióta betömte folyamatosan érzékeny volt a fogam hidegre, melegre. Alapjába véve nem fájt, csak ha hideget vagy meleget ittam/ettem. Ezt tűrtem kb júniusig. Június közepe fele elmentem egy másik orvoshoz aki kiszedte a tömést és azt mondta mivel baromi nagy lyuk van rajta (amit az előző orvos csinált) ezért gyökérkezelést kell csinálni. Meg is csinálta ott helyben, rakott bele ideiglenes tömést meg olyan gyógyszeres izékat is tömött bele. Ez egy keddi napon történt. Csütörtök reggel úgy ébredtem hogy azt hittem majd szétszakad a fogam és folyamatosan lüktetett, zabáltam a fájdalomcsillapítókat és nem múlt a fájdalom. Pénteken vissza mentem hozzá, mondtam hogy erős feszítő érzést érzek és folyton lüktet. Kiszedte a cuccokat belőle, azonnal megkönnyebbültem. Kicsit még kipucolgatta, de érdekes módon nem éreztem hogy lenne még benne ideg. Csak maga a fogam fájt. Azt mondta nem rak bele tömést, csak belenyomott egy gyógyszeres vattát és azt mondta 1 hét múlva menjek vissza. Azután nem volt semmi bajom, nem fáj, viszont igen érzékeny volt nem csak maga a fogam, hanem fölül a gyökerénél is. 1 hét múlva visszamentem (ez volt múlthéten), még mindig érzékeny volt és panaszkodtam is, hogy csöppet büdi az a vatta :D Kipucolta ismét, megint nem éreztem hogy lenne benne ideg, de maga a fogam még mindig nagyon érzékeny volt. Akkor nem rakott bele semmilyen gyógyszeres dolgot, csak egy ideiglenes töméssel fogta magát és lezárta a lyukat hogy a kaja ne menjen bele. Most csütörtökön, azaz holnap kell visszamennem hozzá, de ma éjjel arra ébredtem hogy belehasított a fájdalom a fogamba és ismét lüktetni kezdett. Alapjáraton nem fáj, csak ha mozgatom rajta az ajkamat, tehát a különféle grimaszoknál érzem hogy húzódna kicsit és a gyökerénél az ínyem érzékenyebb lett. Mi lett volna a gond? Beütni biztos nem ütöttem be szerintem alvás közben sehova, mert akkor szerintem már rég elmúlt volna. Nagyon beparáztam. Sokan mondják, hogy műteni kell meg fölvágni az ínyt és stb, de múlthéten vagyis az előző alkalomnál elküldött röntgenre és nincs ott semmi. Mi baja lehet a fogamnak?:( Nagyon félek :( Valaki járt már így?? Tulajdonképpen az a baj, hogy kb majdnem 3 hete nem képes meggyógyulni a fogam, mert még mindig érzékeny és betömni se lehet. A röntgen se mutat semmilyen rendellenességet. Mi lehet a gond?? Ennyire belenne gyulladva?? Vagy csak azért kezdett el fájni, mert jön egy front?:S:S Nem értem:((


Köszönöm, hogy elolvastad, és a választ is köszönöm, ha írsz :)


2010. júl. 7. 12:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
44%
én elolvastam de sajnos nem tudok segiteni
2010. júl. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Elöször is...,pancser fogorvosoknál jártál!

Másodszor ha gyökérkezelni kellett a fogad,akkor az ideget jól ki kell belőle ölni a dokinak,mert igy nem fog már fájni a fog!

Harmadszor:igen a frontokra érzékeny a gyökérkezelt fog..onnan tudom,hogy jön valami,mert nekem is elkezd kicsit fájni a gyökérkezelt fogam!

Negyedszer:én a két fogadat kihúznám és raknék a helyükre pez cukorkát:XD (jó,ez csak a vicc helye akart lenni:D)


Egyébként nekem is többször vissza kellett menni a fogammal,én is kaptam gyógyszeres kezelést stb..,és a végén betömte!Majd ird meg mi volt,ha holnap úgyis mész,ezekután már kiváncsi vagyok,jó?:) Jah,és bátorság!!;)

2010. júl. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Pancser a fogdokid, lehet, hogy nem normálisan gyökérkezelte. Nekem is mindkettő első fogam tömött, az egyik gyökérkezelt, de semmi baja nincs pedig már 5 éve tömött. 3 hét után nem normális, hogy még így fáj.

Nem tudom sztk-ba vagy magánba jársz-e ha az utóbbi akkor válts.

2010. júl. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
SZTK-ba járok. Magándokira sajnos nincs pénzem, de ennél is kell fizetnem majd úgyis, mert nem ez az eredeti dokim. nem ehhez vagyunk beosztva és már elmúltam 18. sose gondoltam volna, h egy kiidegelt foggal ennyi gond van :S Mellesleg akárhányszor nyúlkál fel tűvel nem érzem hogy ideget érne mert nem úgy fáj mintha villám csapna belém.... nem értem.. :S de majd hnap megírom mi volt
2010. júl. 7. 14:12
 5/11 anonim ***** válasza:
Ok,kiváncsian várom a holnapi beszámolód!!!;)
2010. júl. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Te vagy az első, aki hasonlóképpen járt, mint én. Nekem már gyökérkezeltek fogamat, de utána is nagyon fájt. Most is épp gyökérkezelnek egyet, de csak fáj, érzékeny, ha hozzáér pl. a nyelvem, meg lüktet, pedig már kitisztították, de csak fáj. Nem tudom, elmúlik-e, már a fülem töve is fáj meg minden. Pedig jóhírű fogorvosok csinálták, úgy látszik csak én vagyok ilyen elfuserált(: Veled mi lett azóta?
2010. júl. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Na voltam fogdokinál. Azt mondta azért fáj meg érzékeny még mindig, mert be van gyulladva a gyökér és még mindig gennyes. Azt mondta addig nem tömi be amíg nem gyógyul meg. Most kiszedte azt az ideiglenes tömést amit belerakott, és kaptam helyette egy vattát. :) Hnap visszamegyek, kitisztogatja mégjobban... Következő lépését nem tudom, de szerintem még jó pár hétig nem fogja lezárni :)

Köszönöm mindenkinek a válaszát!! :)

2010. júl. 8. 15:59
 8/11 A kérdező kommentje:
15:56. Nem csak te vagy ilyen elfuserált:) Szerintem nálad is az a gond, hogy a gyökér begyulladt... Semmiképpen se hagyd betömni rendes töméssel! Jó gyógyulást :)
2010. júl. 8. 16:00
 9/11 anonim ***** válasza:
Tehát semmivel nem jutottál elöbbre fogügyben...:D Antibiotikummal kezeli most gondolom,hogy a gyulladás elmúljon,ugye? Nekem is jó pár hét volt a gyöjérkezelés,de nekem ahogy kiölte az idegeket,tűvel szurkált a fogamnál..,utána már nem is fájt,és be se volt gyulladva! Mondjuk elötte 1 évig voltam gyulladt gyökérkezelésre váró foggal(mert csesztem elmenni dokihoz..féltem:D),mert a gyulladt fogra rátömtek:s A magándoki meg pikk-pakk pár hét alatt rendbe hozta=) Remélem neked is elöbb utóbb jó lesz a fogad,sok sikert és kitartást!;)
2010. júl. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs mit csinál vele :D Tűket nyomkod fel, gondolom hogy kipucolja, aztán egy nagyon vékony tűvel érdekes ízű folyadékot spriccel bele.. gondolom az lehet az antibiotikum. aztán mondja, h öblítsek... :)) Nagyon remélem el fog múlni ez az egész:S
2010. júl. 9. 12:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!