Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lesz következménye hogy...

Lesz következménye hogy eljöttem a kórházból?

Figyelt kérdés

Csak sima foghúzás volt de nem kellett felvágni az ínyt nem is vártak össze semmit, de itt Kecskeméten az a szokás hogy biztonság kedvért másnap reggelig bent tarják a beteget.

Én fogtam magam és haza jöttem az baj?



2019. máj. 23. 14:58
 1/7 anonim ***** válasza:
36%
Ha nem írtad alá, hogy saját felelősségre távozol, vagy nem szóltál senkinek, hogy hazamész, akkor sajnos jó eséllyel rendőrséggel fognak megkeresni... Legalább telefonálj oda.
2019. máj. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%

1-es, hülyeség. A kezelés folytatásáról joga van lemondani a betegnek, nem lehet akarata ellenére bent tartani a kórházban. Ha elmegy, akkor elmegy.


Ez alól az egyetlen kivétel, ha az orvos megállapítja, hogy ön- és közveszélyes állapot áll fenn. Ilyen esetben 48 órán belül bíróságnak kell döntenie a kényszergyógykezelés elrendeléséről. Ilyesmit azonban csak teljesen őrült, hörögve törő-zúzó drogosok és szefósok esetében kezdeményeznek, és a bíróság szinte soha nem hagyja jóvá. Ez a 48 óra is azért van, mert a legtöbb cuccos ennyi idő alatt úgy-ahogy észhez tér, és ki lehet rúgni az utcára.


Egy fogorvosi műtétnél kizárt az ilyesmi.

2019. máj. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

most olvastam én is ezt amit a 2-es írt

de még lenne fogam amit ki kell húzni, akkor ha ez begyógyult gond nélkül oda telefonálhatok megint időpontért?

2019. máj. 23. 15:15
 4/7 anonim ***** válasza:
72%

Kedves második, gondolom szövegértésből megbuktál anno.

Sehol nem írtam, hogy nem lehet visszautasítani a kezelést. Azt írtam, hogy ha osztályos állományban van és nem értesít senkit a távozásáról, akkor kerestetni fogják. Ez sajnos vagy inkább szerencsére így működik.

2019. máj. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
No az már gond lehet, ha újra kell menned, lehet nem fogadnak majd, mert előszőr szó nélkül hazamentél.
2019. máj. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem beszéltél a kezelőorvossal és nem írtad alá, hogy saját felelősségedre hazamész az esetleges szövődmények fellépését vállalva, akkor lesz belőle probléma.

Első körben, ha osztályos létszámban vagy és szó nélkül eltűnsz, ezt feljegyezzük az ápolási dokumentációban, majd bizonyos idő elteltével a kezelőorvost vagy ügyeletes orvost értesítve a rendészetet/biztonsági szolgálatot értesítjük. Ha igy6sem kerül elő a beteg, akkor a rendőrséget értesítjük.

A betegért, amíg osztályos létszámban van, az orvos és a műszakvezető szakápoló felel, így ez a jelzési rend a jogszabályoknak megfelelő kötelesség.

2019. máj. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Váratlanul ért a dolog , azt mondta csak akkor húzza ki most ha bent is maradok reggelig, különben csak lehet augusztusra tudtak volna beírni.


Egyébként telefonáltak délután hogy holnap mindenféleképpen vigyem vissza az orvosi papírokat, mert az a kórház tulajdona.

2019. máj. 23. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!