Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ki van száradva a szám, és...

Ki van száradva a szám, és nagyon viszket. Körülötte meg rajta is talán néhol kisebb pattanás szerű kiütések vannak. Ezek viszketnek. Mit tegyek? :s

Figyelt kérdés
2010. júl. 7. 13:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Orvos!

Vélhetőleg valami herpes vírus szerűség, de ezer oka lehet. Menj el bőrgyógyászhoz, de szerintem a körzeti is tudja diagnosztizálni!

Ne áztasd feleslegesen, ne nyálazd, és ha véletlenül mégis megpuhulna a heg (fürdéskor, vagy evés közben a nyál feláztatja), akkor ne töröld le véletlenül se, hagyd, hogy megszáradjon magától, aztán vazelinnel kend be, nehogy berepedjen és nyílt seb legyen rajta, mert akkor sokkal több idő, mire begyógyul. Semmi esetre se nyúlkálj hozzá szabadkézzel, mert ha vírus okozza, akkor fertőzhet, ráadásul ráviszel a kezeddel plussz kórokozókat.

Ezt teheted addig, amig orvos nem látja, de mielőbb menj el, mert ha elnyújtod, sokkal rosszabb lesz, ez a leírtak szerint, magától elmúlni nem fog!!! Mielőbbi gyógyulást!

2010. júl. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nálunk ami a herpeszre bevált, az az acetonos körömlakklemosó! Komolyan.

Ha még nincs seb a szádon, csak a megduzzadt bőr, akkor egy kis vatta pamacsot jól acetonozz be, óvatosan, hogy ne fájjon, acetonozd be vele a duzzadt részt, és hagyd rászáradni. Ezt ismételd meg óránként. Nagyon hatásos abban az esetben, ha még nem indult meg a herpesz. Ha már kifakadt, akkor csíp, mint az atom. és ha már sebes, és nemcsak duzzadt, akkor már nehezebben gyógyul

2010. júl. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat. :)

a körömlakklemosót kipróbálom majd, nem sebes még a szám. viszont sosem volt még herpeszem, és ezek a kiütések is már megvannak több mint egy hete..de nem tűnnek el, viszont nem is rosszabbodik a helyzet.

2010. júl. 7. 14:16
 4/6 A kérdező kommentje:

nah, kipróbáltam a körömlakk lemosót, használt is, eltűntek szépen a kipattogások, viszont most nagyon kiszárította a számat. :s

labello nem jó rá, mit használhatnék még?

2010. júl. 10. 11:36
 5/6 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy Neked is bevált!

Ha engem kérdezel, a sima fehér VAZELIN-re szavazok. Patikában kérd, a legkisebb kiszerelés is bőven elég egy jó időre.

De tulajdonképpen bármilyen zsíros krém jó! A Labello miért nem jó?

2010. júl. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
nem tudom igazából. bekenem vele, és egy pár percig hat, aztán csak mégjobban kiszárítja.. :S
2010. júl. 12. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!