Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyulladt fog fájdalomcsillapít...

Gyulladt fog fájdalomcsillapítására, használható-e a diclac tabletta?

Figyelt kérdés

2019. máj. 24. 05:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem a cataflamot ajánlották,vagy algopirint.

Trinelt vettem be, nekem az is jó volt.

2019. máj. 24. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem antibiotikumot írt fel a fogorvos, már második nap elmúlt a fájdalom, 1 hét után kikezelte a rossz fogat.
2019. máj. 24. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A Diclac jó, ugyanaz a hatóanyaga, mint a Cataflamnak. Az Algopyrint nem tudom ki ajánlotta, kifejezetten nem szokás fogászati eredetű fájdalomra. Helyette még a vény nélkül kapható ibuprofen tartalmúak jók, vagyis Algoflex Forte (szerintem erre gondolhatott inkább az első válaszoló), Dolgit Max, akár Advil.


Minekután az antibiotikum nem veszélytelen gyógyszer, ezért csak indokolt esetben szokták felírni. Önmagában a gyulladt fog nem elegendő egy vény antibiotikumhoz, annál azért kicsit többnek kell lennie (például amikor a bakteriális fertőzés továbbterjedt a csontra, ahol csonthártyagyulladást okozott - jellegzetes tünetei vannak, és nagyon komoly betegségről van szó).

2019. máj. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!